Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Fed chce, aby banky držely rezervy 30 % vkladů, JPMorgan Chase, Citibank a Goldman Sachs zvažují žalobu

Skupina největších amerických bankovních titánů zvažuje nemyslitelné, kvůli zvýšení povinných rezerv by společnosti JPMorgan Chase, Citibank a Goldman Sachs mohly žalovat centrální banku.

Velké banky Spojených států si pomocí své obchodní skupiny najaly jednoho z nejlepších konzervativních soudních právníků v zemi, aby navrhl žalobu namířenou proti Fedu.

Eugene Scalia, syn bývalého soudce Nejvyššího soudu Antonina Scalii, stojí v čele právního úsilí, jehož cílem by bylo odstranit navrhovaná pravidla, která by banky nutila zvýšit množství hotovostních rezerv.

Jak informoval Semafor:

Scalia v tichosti připravuje žalobu, která chce zablokovat navrhovaná pravidla jménem Bank Policy Institute, obchodní skupiny, která zastupuje JPMorgan, Citibank, Goldman Sachs a další, řekli lidé obeznámení s touto záležitostí.

Bylo by to poprvé v nedávné paměti, kdy by průmysl zažaloval Fed, a odklon od standardních silových přesvědčovacích snah, které se snaží vyhnout nepřátelství jeho hlavního regulátora.

Bankám se nelíbí krok regulátora, který je navržen tak, aby zajistil, že budou mít dostatek kapitálu k rezistenci vůči obavám o likviditu. Fed se tak snaží odvrátit  další bank runy, které se před rokem prohnaly přes bankovní sektor a smetly i některé velké banky v USA a Švýcarsku.

Rezervy by se měly podle analýzy bank zvýšit ze současných 10 % na 30 %. Scalia říká, že Fed má hodně co vysvětlovat:

V rámci právního procesu nebude stačit říci, že se ve Švýcarsku sešla parta regulátorů a toto pravidlo je to, co snesli z hory.

Pomocí systému částečných rezerv vzniká převážná část peněz v oběhu. Tyto bezhotovostní peníze vytvářejí komerční banky prostřednictvím úvěrů a půjček, proto se tomuto schématu někdy přezdívá dluhové peníze.

Čtěte dále:

Státní dluh USA v lednu vzrostl o 98 000 000 000 USD! Amerika se rychle blíží ke krizovému bodu, říkají senátoři

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *