Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Muž odcestoval za prací, ale byl uvězněn a přinucen mafií k vyhledávání obětí podvodu s kryptoměnou

Podvody v kryptosvětě a na internetu obecně jsou obrovským problémem. V tomto případě, který zahrnuje únos, novodobé otrokářství a obchodování s lidmi, nabral ještě mnohem děsivější podobu.

Malajský muž, kterého novináři pro jeho vlastní ochranu nazývají John, odpověděl na pracovní inzerát na Facebooku a byl donucen zapojit se do podvodů zahrnujících kryptoměnu.

Poté, co během pandemie Covid-19 přišel o práci, nový zaměstnavatel nabídl Johnovi, že mu uhradí veškeré náklady na cestu z Thajska, kde měl sídlo, do pobřežního města Sihanoukville v Kambodži.

Po příjezdu muže čekal šok. Domnělý zaměstnavatel mu zabavil pas a uvěznil ho. Společně s dalšími unesenými lidmi pak v bytové jednotce ve čtvrtém patře komplexu v Sihanoukville musel vykonávat podvod pig butchering, jinak by ho čekalo bití nebo útok elektrickými obušky.

John byl vybrán, protože hovořil třemi jayzky, aby cílil na Kanaďany a d alší anglicky mluvící obyvatele Západu a pokusil se je připravit o celoživotní úspory. Očekávalo se, že přiláká 15 nových obětí za den, které následně provedou pochybné “kryptoinvestice.”

Vždycky jsme chodili do čtvrtého patra jíst, pracovat, spát, sprchovat se. Jakmile se dostanete do podvodného objektu, může (to) být váš život – pryč.

John se pokusil požádat o pomoc pomocí aplikace pro online zasílání zpráv na svém telefonu, ale jeho pokus byl odhalen a poté byl prodán jiné podvodné společnosti za 11 000 dolarů.

Následně se mu přece jen podařilo na platformě X oslovit neziskovou organizaci International Justice Mission (IJM) zaměřenou na ochranu lidí před obchodováním s lidmi a novodobým otroctvím. Ta následně spolupracovala s úřady na jeho osvobození.

Další:

Výsledek KYC regulací kryptoburz? Falešné ID vygenerované umělou inteligencí se prodávají za 15 dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *