Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Výsledek KYC regulací kryptoburz? Falešné ID vygenerované umělou inteligencí se prodávají za 15 dolarů

Kryptoburzy podléhají regulacím, včetně přísných požadavků na dodržování pravidel proti praní peněz (AML) a souvisejícího pravidla “poznej svého zákazníka” (KYC), ale falešné ID, které údajně prošly procesem kontroly, si hackeři a podvodníci koupí za 15 dolarů.

Umělá inteligence potenciálně dává krypto hackerům a podvodníkům novou výhodu.  Falešné ID vygenerované umělou inteligencí se nyní údajně používají k oklamání ověření totožnosti. Zločinci tak údajně mohou snadno obejít kontrolu identity.

Stránka OnlyFake, která tvrdí, že využívá neuronové sítě a generátory umělé inteligence k vytváření falešných řidičských průkazů a pasů, údajně uspěla při kontrole Know Your Customer (KYC) na několika krypto burzách.

Náklady na vytvoření falešných dokladů, které dokážou oklamat proces ověření identity, jsou přitom vzhledem k řadě mnohamilionových či dokonce miliardových podvodů a hacků až směšně nízké. Pouze 15 dolarů za kus.

OnlyFake generuje realistické falešné řidičské průkazy a pasy z 26 zemí, včetně Spojených států, Kanady, Británie, Austrálie a několika zemí Evropské unie, a přijímá platby v několika kryptoměnách prostřednictvím komerční platební služby Coinbase.

Snímek falešného britského pasu výše byl údajně odeslán do systému ověřování totožnosti OKX. Informuje o tom mediální společnost 404 Media, která dále uvádí:

V našich vlastních testech OnlyFake vytvořil vysoce přesvědčivý kalifornský řidičský průkaz, doplněný libovolným jménem, ​​životopisnými informacemi, adresou, datem vypršení platnosti a podpisem, jaký jsme chtěli. Fotografie dokonce vyvolává dojem, že občanský průkaz leží na nadýchaném koberci, jako by ho někdo položil na podlahu a vyfotografoval, což mnoho stránek vyžaduje pro účely ověření. 404 Media pak použila další falešné ID vygenerované tímto webem, aby úspěšně prošla procesem ověření identity na OKX.

Pseudonymní vlastník společnosti OnlyFake „John Wick“ pro 404 Media tvrdil, že ID mohou obejít kontroly KYC na burzách Binance, Kraken, Bybit, Huobi, Coinbase a OKX spolu s neobankou Revolut přijímající kryptoměny.

Stránka OnlyFake navíc tvrdí, že „nevyrábí padělané dokumenty, protože je to nezákonné.“ Její podmínky uvádějí, že „šablony jsou určeny pouze pro použití ve filmech, televizních pořadech [a] webových ilustracích.”

Mezitím se již k incidentu vyjádřila burza OKX, která uvedla:

Jsme odhodláni agresivně bojovat proti podvodnému chování na naší platformě a snažit se o nejvyšší standardy dodržování předpisů. Zneužívání umělé inteligence k provádění podvodných aktivit je vyvíjející se a celoodvětvovou výzvou, kterou OKX komplexně řeší.

Stále častěji se však ukazuje jasná zpráva pro zákonodárce a regulátory, že tato oblast vyžaduje zásadní přepracování současných principů a předpisů.

Ověřování totožnosti pomocí zasílání citlivých osobních údajů a fotografií osobních dokladů na servery třetích stran se stává nejen nepřiměřeně rizikovým z hlediska potenciálních úniků osobních údajů, ale s rozvojem technologií naráží na své limity a potenciálně se stává neúčinným.

Vygenerování falešného dokumentu na webu trvá méně než minutu. OnlyFake také nabízí spoofing obrazových metadat, kdy uživatelé mohou zfalšovat polohu GPS, datum, čas a zařízení, které údajnou fotografii pořídilo, protože některé služby pro ověřování identity kontrolují taková data, aby určily pravost.

V květnu 2022 šéf bezpečnosti Binance Jimmy Su uvedl, že došlo k nárůstu podvodníků, kteří se pokoušeli napálit proces KYC kryptoburzy pomocí deep fake videí, a varoval, že videa budou brzy dostatečně přesvědčivá, aby oklamala lidské operátory.

Na konci roku 2022 odhalila blockchainová bezpečnostní firma CertiK online černý trh jednotlivců, kteří prodávají svou identitu za pouhých 8 dolarů, a souhlasí s tím, že budou působit jako ověřená tvář podvodných krypto projektů a otevřou bankovní a burzovní účty zločinným aktérům.

Další:

Spoluzakladatel Ripple Chris Larsen ohlásil hack osobní peněženky! Zmizelo XRP v hodnotě 112,5 milionu dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *