Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin (BTC) načal ranou fázi býčího trhu! Uvedla to analytická firma Glassnode na základě tohoto signálu

Na radaru analytické společnosti Glassnode se objevuje on-chain metrika, která historicky signalizovala období počáteční fáze býčího trhu na Bitcoinu.

Metrika týkající se dlohodobých hodlerů – Bitcoin long-term holder MVRV (LTH-MVRV) – sleduje chování dlouhodobých investorů do BTC. Ukazatel vstoupil do oblasti high-risk.

Analytická firma k tomu nabídla graf, který naznačuje, že Bitcoin má tendenci vygenerovat významné expanze na trhu v době, když se signál LTH-MVRV vznáší právě nad touto vysoce rizikovou oblastí.

Po náročném zotavení z kolapsu FTX tento ukazatel postoupil na 2,06 a vstoupil do vysoce rizikového režimu. Tyto úrovně jsou obvykle vidět během raných fází býčích trhů, protože dlouhodobí investoři se vracejí k relativně smysluplné úrovni ziskovosti, uvedla společnost.

Jak dlouho bude raná fáze trvat společnost neuvádí. Další metrika Glassnode však naznačuje, že graf BTC je možná již pouhých několik tisíc dolarů od uvedení Bitcoinu do „euforické fáze,“ která může předznamenávat korekci na býčím trhu.

Ukazatel procenta nabídky v zisku (PSIP) měří podíl coinů s nákladovou základnou nižší, než je aktuální spotová cena. Od toho se odvíjí předpokládaný podíl hodlerů a dalších obchodníků, kteří jsou aktuálně na svých pozicích v zisku.

Když se tento ukazatel obchoduje nad horním pásmem, historicky to odpovídá tomu, že trh vstupuje do “euforické fáze” býčího trhu. Během nedávné tržní rally kolem uvedení spotového ETF (burzovně obchodovaného fondu) dosáhl tento ukazatel velmi vysokého rizika, po kterém následoval pokles až na 38 000 USD.

Další:

Muž odcestoval za prací, ale byl uvězněn a přinucen mafií k vyhledávání obětí podvodu s kryptoměnou

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *