Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Co dělat v globální recesi a jak zachovat klid, když ostatní ztrácejí hlavu

Trhy nelze příliš dobře předvídat a situace se může změnit ze dne na den. Recese a s ní spojené problémy pro vás mohou být mírnější, když se dobře připravíte.

Jak zachovat klid v recesi

Začal rok 2023, máme zde největší inflaci, jakou jste pravděpodobně zažili a některé věci, které kupujete nejčastěji, zdražily na násobky své původní ceny. Stačí se podívat na energie, pečivo, mléčné výrobky nebo třeba těstoviny a je jasné, že už nyní má řada lidí problémy.

Další riziko představuje potenciální globální krize, což je období očisty, kdy podniky krachují či omezují výrobu, lidé přicházejí o práci a vlády se ještě více zadlužují.

V tomto článku hledáme cesty, jak se na takové časy připravit, co dělat a jak to přečkat.

 

Bitcoin na prahu bull marketu? Další várka bullish grafů: Týden na trzích

 

Obecně jde o peníze a mindset.

Pokud jde o peníze, je třeba pokud možno co nejvíce omezit platby, které musíte platit za každých okolností, jako jsou různé předplatné, mobilní tarify a samozřejmě splátky dluhů.

Dále je v rámci přípravy ideální mít finanční rezervy, tedy úspory, které by vám ideálně měly pokrýt alespoň několik měsíců v případě výpadku příjmů. Tyto prostředky držte likvidní a v žádném případě s nimi nijak nehazardujte, nesn ažte se je množit nějakým obchodováním a podobně.

Finanční příprava je ale jen půlka toho, co k úspěšnému zvládnutí recese můžete udělat. Nezapomeňte také na svůj zdravý rozum a důvěru ve svůj úsudek.

Pokud například zdraží vejce na tronásobnou cenu, nahraďte pocit marnosti snížením jejich spotřeby a naopak začněte kupovat více něčeho jiného, co tolik nezdražilo a taky vám to chutná.

Je to jen příklad, ale podstatou je věřit, že to nějak zvládnete, pokud budete místo nářku kreativně hledat nové možnosti. Chce to také trochu změnit myšlení, neštítit se dočasně omezit a nebát se toho.

Během přípravy na recesi se můžete učit chytře pracovat s tím, kde a v jakých situacích budete maximálně šetřit a kde si naopak dovolíte být velkorysí. To souvisí s vašimi prioritami a životní cestou.

Závěr

Účelem tohoto článku nebylo vyřešit všechny vaše problémy, ale nasměrovat ty z vás, kteří si nejsou úplně jistí, jak zvládnou horší období nebo nějakou globální recesi.

Kromě finanční přípravy pomůže také důvěra v sebe a v to, že vždy budete mít vše, co potřebujete k životu. Řadu souvisejících témat jsme již řešili v rubrice Bohatství.

 

Roger Ver zažalován o cca 21 milionů $ bankrotujícím krypto brokerem Genesis

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *