Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Digitální minimalismus berte jako odpočinkový sport pro zdraví, který odbourává přemíru odpadních aktivit

Po delší době je tady další z našich tradičních odpočinkových článků. Dnešním tématem je digitální minimalismus a jeho využití pro lepší psychickou pohodu a šťastný život.

 

Společnost Apple v tichosti smazala bitcoinový white paper z nejnovější beta verze operačního systému po upgradu

 

V poslední době se lidé stále více upínají k výdobytkům moderní technologie. Doba pokročila, má to své plusy i mínusy a my bychom na to měli reagovat rozumným přístupem.

Před deseti lety stačilo vyhodit z pomyslného okna televizi, netrávit čas sledováním odpadních pořadů, hloupých reklam a dalšího balastu a jít sem tam do přírody. Dnes je toho již samozřejmě mnohem víc.

Co tedy můžete udělat? Digitální minimalismus je za mě o tom, snažit se eliminovat požírání svého času a vracet se k offline zábavě. Konkrétní cestu si musí pochopitelně najít každý sám, ale můžu nabídnout zamyšlení a pár tipů.

Odbourejte nutkání být “na příjmu.” Já bych zašel možná i dál a pokusil se minimalizovat čas strávěný na sociální síti. Je to dobré do školy, pro někoho i v práci, sem tam potřebujete někomu napsat nebo třeba něco vyhledat, ..a pak je dobré to zase zavřít.

Sociální sítě mohou také svádět k tvorbě iluze dokonalého štěstí na oko. To ve skutečnosti často vede spíše ke smutku. Prožít skvělý čas s rodinou či přáteli s vypnutým mobilem je mnohem lepší, než si udělat celé album krásných fotek a sbírat lajky na sítích. Věřte mi, nepotřebujete se nikomu chlubit, kde jste byli a jak jste tam byli šťastní.

Jít na zahradu, nebo jít ven do přírody, to jsou takové základy, bez kterých se asi těžko můžete dlouhodobě cítit dobře. Opakem je svět někde v metaverzu a člověk uvízlý v pasti sociálních sítí, umělé reality či jiné formě digitálního pekla v “Mattrixu.”

Existuje však nepřeberné množství dalších forem offline zábavy. Mohou to být knihy, puzzle a deskové hry, různé domácí či zahradní práce a kreativní tvorba, projížďka libovolným dopravním prostředkem či výlet, atd…

Účelem je eliminovat chvíle bezcílného bloumání online a někdy až závislost na mobilu či dalších formách digitálních technologií v jakékoli formě. Nechápejte mě ale špatně, já sám miluju hudbu, filmy a vůbec. Jde spíš o to, umět si vybrat kvalitní zábavu a trávit čas smysluplně.

Technologii máme, aby nám sloužila, ne proto, abychom se sami stali otrokem techniky. Digitální minimalismus znamená osvobodit se z okovů e-mailů, sociálních sítí, mobilů a obrazovek. Ať si počkají, původně šlo stejně o to, mít z toho radost, vzpomínáte?

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Mohly “fake news” o prodejích Mt. Gox a vlády USA vyvolat 7% dump Bitcoinu? Arkham Intelligence to odmítá

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *