Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

SEC navrhuje překážku pro krypto společnosti, které působí jako správci digitálních aktiv

Pětičlenný panel Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) hlasoval poměrem 4:1 pro návrh, který utahuje podmínky pro krypto platformy spravující aktiva zákazníků.

 

Umělá inteligence je „jedno z největších rizik“ pro civilizaci, varoval Elon Musk

 

SEC chce přistřihnout křídla správcům kryptoměn

Návrh, který ještě musí být oficiálně schválen SEC, doporučuje, aby se změny v „pravidlu úschovy z roku 2009“ vztahovaly na správce „veškerého majetku“ včetně kryptoměn. Plyne to z prohlášení předsedy SEC Gary Genslera z 15. únor.

Gensler uvedl, že některé platformy pro obchodování s kryptoměnami, které v současné době nabízejí služby úschovy, nejsou skutečnými „kvalifikovanými správci.“ Řeč je nejen o různých institucionálních custody službách na kryptoburzách.

Podle SEC je kvalifikovaným správcem obecně omezená skupina osob. Jmenovitě federální nebo státem zřízená banka nebo spořitelní sdružení, svěřenecká společnost, registrovaný makléř-dealer, registrovaný obchodník s futures provizí nebo zahraniční finanční instituce.

Gensler uvedl:

Právě jsme navrhli rozšířit a posílit roli kvalifikovaných správců, když registrovaní investiční poradci uchovávají aktiva jménem investorů. Díky našemu pravidlu by investoři získali časem prověřenou ochranu – a kvalifikované depozitáře –, které si zaslouží.

Dále dodává:

Nenechte se mýlit: Dnešní pravidlo, pravidlo z roku 2009, pokrývá značné množství krypto aktiv. […] Dále, i když některé platformy pro obchodování a půjčování kryptoměn mohou tvrdit, že schovávají krypto investorů, neznamená to, že jsou kvalifikovanými správci. Spíše než aby řádně oddělily krypto investorů, tyto platformy smíchaly tato aktiva se svými vlastními kryptoměnami nebo kryptoměnami jiných investorů.

Předseda SEC tvrdí, že změna ochrání investory. Jejich aktiva, jak jsme viděli, se staly součástí majetku zkrachovalé společnosti, zdůraznil Gensler.

Komisařka Hester Peirceová však uvedla, že „nejnovější prohlášení SEC se zdá být navrženo s okamžitou platností,“ aby zničilo kryptoprůmysl.

Takováto rozsáhlá prohlášení v návrhu pravidel se zdají být určena k okamžitému účinku, což je funkce, kterou by návrhy neměly plnit. Tato prohlášení vybízejí investiční poradce, aby okamžitě ustoupili od poskytování poradenství svým klientům v souvislosti s kryptoměnami, uvedla komisařka SEC a dodává:

Návrh by rozšířil dosah požadavků na úschovu na kryptoaktiva a zároveň by pravděpodobně zmenšil řady kvalifikovaných kryptoschovatelů. Trváním na neutrálním přístupu k úschově bychom mohli nechat investory do kryptoaktiv zranitelnější vůči krádeži nebo podvodu,

Ti, kteří hlasovali pro návrh, podle Peirceové doufají, že nová pravidla zavedou do 12 až 18 měsíců. Vzhledem k navrhovaným změnám jde o „agresivní časový plán,“ dodala.

Co je krypto custody a má tato služba vůbec nějaké výhody?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *