Kauzy

Tether ostře odmítl „pokrytecké” komentáře generálního ředitele Ripple ohledně svých regulačních problémů v USA

Sdílej

Tether zdůraznil své úsilí o dodržování předpisů a popřel výrok generální ředitel společnosti Ripple, který uvedl, že se americká vláda připravuje na zásah proti USDT.

Paolo Ardoino, generální ředitel společnosti stojící za největším stablecoinem na trhu, zaútočil na generálního ředitele společnosti Ripple Brada Garlinghouse kvůli jeho nedávným poznámkám, že vláda Spojených států „ jde po“ společnosti Tether.

Vzhledem k tomu, že je Ripple vyšetřován americkou komisí pro cenné papíry a burzy a snaží se uvést na trh konkurenční stablecoin, byly Garlinghouseovy komentáře podle Ardoinoa pokrytecké.

Ripple plánuje vydat vlastní stablecoin ještě v roce 2024, a to navzdory tomu, že je uprostřed probíhajícího soudního sporu proti SEC. Regulátor již také označil plánovaný token za potenciální cenný papír, což může být zdrojem směřování Garlinghouseovy pozornosti na dolarový stablecoin Tether (USDT).

Generální ředitel Tetheru však odmítl jakékoli regulační problémy s tím, že USDT je ​​největší stablecoin na trhu s miliony uživatelů po celém světě, který pomohl nejen uživatelům bank v rozvíjejících se ekonomikách, ale také při nejednom vyšetřování:

Postupem času se ukázalo, že USDT má silnou cenovou stabilitu, vysoce likvidní rezervy, špičkové custodiany a důkladné dodržování předpisů.

[…]Zatímco jiné stablecoiny, ačkoli tvrdí, že jsou v souladu se zákonem, vyžadují soudní příkaz, což poskytuje hackerům, podvodníkům a zločincům dlouhou dobu na přesouvání finančních prostředků.

Podle šéfa Tetheru společnost spolupracovala se 124 donucovacími orgány ve více než 40 zemích a od svého spuštění zablokovala majetek v hodnotě více než 1,3 miliardy dolarů spojený s podvody, hacky a praním špinavých peněz, z toho více než 639 milionů dolarů díky spolupráci s americkými donucovacími orgány.

Ardonio také odhalil, že za posledních 12 měsíců Tether dobrovolně vyhověl 198 žádostem orgánů činných v trestním řízení o zablokování peněženek, z nichž 90 pocházelo od amerických orgánů činných v trestním řízení. Za poslední tři roky pak šlo o 339 žádostí, z nichž 158 pocházelo od amerických donucovacích orgánů.

Na to již také odpověděl CEO Ripple, který uvedl:

Neútočil jsem na Tether… Další slova z mých úst během podcastu byla, že považuji Tether za nesmírně důležitou součást ekosystému. Mým cílem bylo zmínit, že americká vláda jasně naznačila, že chtějí větší kontrolu nad emitenty stablecoinů krytých USD, a proto je Tether jako největší hráč v jejich zorném poli.

Závěrem můžeme jen poukázat na skutečnost, že americká vláda prostřednictvím SEC zatím bohužel neútočí na takové projekty, které jsou zdrojem potenciálních ztrát pro investory, například kvůli nedostatečnému kytí podkladovýni aktivy, ale zaměřuje se často na prakticky náhodné legitimní projekty, které podle regulátora fungují jako neregistrované cenné papíry. Mark Cuban k tomu nedávno řekl, že pokud Biden prohraje volby, může za to poděkovat předsedovi SEC.

Další:

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE
Leave a Comment

Nejnovější články

Kdyby kryptotrh pochopil posun ve Washingtonu, bude už na novém ATH: Generální ředitel Bitwise Matt Hougan

Zatímco Bitwise zveřejnila zprávu o transakčních úsporách v rámci etherového ekosytému, které jsou 10násobné oproti…

14. 6. 2024

Dobrý konec špatného osudu Luny? Spíš ne! Investoři si ponechají ztráty, SEC 4,47 miliardy USD a komunita projekt

Po pádu ekosystému Terra (LUNA) přispěchala americká SEC, vysoudila 4,5 miliardy dolarů a ukončila tak…

14. 6. 2024

Americké společnosti na těžbu Bitcoinu (BTC) rostou o 10 % poté, co Trump slíbil, že podpoří těžařský segment

Akcie těžařů bitcoinů (BTC) ve středu prudce stouply poté, co prezidentský kandidát Spojených států Donald…

13. 6. 2024

Predikce ceny bitcoinu po oznámení údajů o inflaci v USA. Je výhled pro cenu BTC býčí nebo medvědí?

Bitcoin (BTC) se aktuálně obchoduje za 67 715 USD. Jeho cena klesla ze včerejšího maxima…

13. 6. 2024

Více než 200 milionů dolarů za den odteklo z kryptoburzy OKX po zprávách o bezpečnostních incidentech

Globální kryptoměnová burza OKX se dostává do problémů. V důsledku zpráv o narušení bezpečnosti uživatelé…

13. 6. 2024

Kryptosvět utrpěl v důsledku útoků celkové ztráty ve výši 435 miliard korun za 13 let: Crystal Intelligence

Hackeři a podvodná schémata po 13 letech útoků na kryptokomunitu, uživatele, kryptoburzy a další projekty…

13. 6. 2024
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz

This website uses cookies.

Read More