Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Je jasné, že americká vláda jde po Tetheru (USDT)! Generální ředitel Ripple Brad Garlinghouse a černá labuť

Brad Garlinghouse se nechal slyšet, že si je jistý tím, že americká vláda chystá útok na největší stablecoin na trhu. Stane se Tether další černou labutí?

Tether je jako jedna z možných černých labutí dlouhodobě terčem spekulací a FUD mu není cizí. Jde o zdaleka největší stablecoin a jako takový by v případě problémů mohl tvrdě dopadnout na kryptomarket.

CEO Ripple Brad Garlinghouse říká, že je „jasné“, že vláda Spojených států „jde po“ emitentovi stablecoinu USDT. 10. května řekl , že na „100 %“ dojde k útoku úřadů na Tether, tedy k události s potenciálními dopady na investory srovnatelnými s kolapsem FTX.

Americká vláda jde po Tetheru, to je mi jasné…

„Považuji Tether za velmi důležitou součást ekosystému,” řekl šéf Ripple s tím, že neví, jak předpovědět, jaký dopad by měla potenciální americká regulační akce proti Tetheru na kryptoekosystém.

Odpověď šéfa Tetheru:

Tether ostře odmítl „pokrytecké” komentáře generálního ředitele Ripple ohledně svých regulačních problémů v USA

Společnost byla mimo jiné kritizována za nedostatek transparentnosti, pokud jde o rezervy podkladových aktiv pro USDT. Tether však nařčení vehementně odmítl a v posledních letech pravidelně publikoval čtvrtletní audity třetích stran.

Ripple plánuje spustit stablecoin, rovněž podložený americkým dolarem, a to ještě v roce 2024. Nicméně SEC, která dříve zažalovala Ripple, nedávno uvedla, že s tím má problém, resp. že by takový projekt považovala za cenný papír.

Další:

Bývalý prezident USA Donald Trump je „v pohodě” s kryptem a říká, že Biden nerozumí digitálním aktivům

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *