Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Tether ostře odmítl „pokrytecké” komentáře generálního ředitele Ripple ohledně svých regulačních problémů v USA

Tether zdůraznil své úsilí o dodržování předpisů a popřel výrok generální ředitel společnosti Ripple, který uvedl, že se americká vláda připravuje na zásah proti USDT.

Paolo Ardoino, generální ředitel společnosti stojící za největším stablecoinem na trhu, zaútočil na generálního ředitele společnosti Ripple Brada Garlinghouse kvůli jeho nedávným poznámkám, že vláda Spojených států „ jde po“ společnosti Tether.

Vzhledem k tomu, že je Ripple vyšetřován americkou komisí pro cenné papíry a burzy a snaží se uvést na trh konkurenční stablecoin, byly Garlinghouseovy komentáře podle Ardoinoa pokrytecké.

Ripple plánuje vydat vlastní stablecoin ještě v roce 2024, a to navzdory tomu, že je uprostřed probíhajícího soudního sporu proti SEC. Regulátor již také označil plánovaný token za potenciální cenný papír, což může být zdrojem směřování Garlinghouseovy pozornosti na dolarový stablecoin Tether (USDT).

Generální ředitel Tetheru však odmítl jakékoli regulační problémy s tím, že USDT je ​​největší stablecoin na trhu s miliony uživatelů po celém světě, který pomohl nejen uživatelům bank v rozvíjejících se ekonomikách, ale také při nejednom vyšetřování:

Postupem času se ukázalo, že USDT má silnou cenovou stabilitu, vysoce likvidní rezervy, špičkové custodiany a důkladné dodržování předpisů.

[…]Zatímco jiné stablecoiny, ačkoli tvrdí, že jsou v souladu se zákonem, vyžadují soudní příkaz, což poskytuje hackerům, podvodníkům a zločincům dlouhou dobu na přesouvání finančních prostředků.

Podle šéfa Tetheru společnost spolupracovala se 124 donucovacími orgány ve více než 40 zemích a od svého spuštění zablokovala majetek v hodnotě více než 1,3 miliardy dolarů spojený s podvody, hacky a praním špinavých peněz, z toho více než 639 milionů dolarů díky spolupráci s americkými donucovacími orgány.

Ardonio také odhalil, že za posledních 12 měsíců Tether dobrovolně vyhověl 198 žádostem orgánů činných v trestním řízení o zablokování peněženek, z nichž 90 pocházelo od amerických orgánů činných v trestním řízení. Za poslední tři roky pak šlo o 339 žádostí, z nichž 158 pocházelo od amerických donucovacích orgánů.

Na to již také odpověděl CEO Ripple, který uvedl:

Neútočil jsem na Tether… Další slova z mých úst během podcastu byla, že považuji Tether za nesmírně důležitou součást ekosystému. Mým cílem bylo zmínit, že americká vláda jasně naznačila, že chtějí větší kontrolu nad emitenty stablecoinů krytých USD, a proto je Tether jako největší hráč v jejich zorném poli.

Závěrem můžeme jen poukázat na skutečnost, že americká vláda prostřednictvím SEC zatím bohužel neútočí na takové projekty, které jsou zdrojem potenciálních ztrát pro investory, například kvůli nedostatečnému kytí podkladovýni aktivy, ale zaměřuje se často na prakticky náhodné legitimní projekty, které podle regulátora fungují jako neregistrované cenné papíry. Mark Cuban k tomu nedávno řekl, že pokud Biden prohraje volby, může za to poděkovat předsedovi SEC.

Další:

Mark Cuban: Předseda SEC nechrání jediného investora a jestli Biden prohraje volby, může poděkovat Genslerovi

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *