2 největší věřitelé Mt. Gox si vybírají možnost výplaty, která si nevynutí výprodej bitcoinů

Dva největší věřitelé Mt. Gox, kryptoburzy, která selhala kvůli hacku před devíti lety, si podle lidí obeznámených s problematikou rozhodli nechat vyplatit podíly většinou v bitcoinech (BTC).

 

Miliardář George Soros investuje do bitcoinových byznysů

 

Top2 věřitelé Mt. Gox míchají karty

Zaniklá kryptoburza Bitcoinica a MtGox Investment Funds (MGIF) se sídlem na Novém Zélandu jsou dvojící největších věřitelů Mt. Gox. Společně tvoří asi pětinu všech pohledávek jedné z prvních a svého času největší kryptoburzy na světě.

Věřitelé téměř 10 let čekají na přístup k prostředkům, které zůstaly zamknuté na platformě po jejím zániku v roce 2014. Po hacku zůstalo Mt. Gox přibližně 142 000 BTC, 143 000 bitcoinů (BCH) a 69 miliard japonských jenů.

Nyní mají mít věřitelé na výběr ze dvou možností.

Zatímco předčasná jednorázová platba má být vyplacena v září 2023, mohou si počkat, až se všechny spory Mt. Gox urovnají. Druhá varianta by mohla přinést vyšší výplaty, ale může to trvat dalších 5–9 let.

Ačkoli by teoreticky mohla tato možnost přinést o něco vyšší výnos, věřitelé nemají žádnou záruku, že potenciálně nebude nižší než 90 % vymahatelných podílů garantovaných jednorázovou výplatou.

Zasvěcené zdroje naznačují, že se dva největší věřitelé rozhodli pro BTC. To znamená, že správce dohlížející na konkurzní podstatu pravděpodobně nebude nucen prodat významnou část zpětně získaných bitcoinů.

Advertisement

Stále však existuje řada dalších věřitelů, kteří se mohou rozhodnout pro výplatu fiat měny. To by potenciálně vytvořilo tlak na prodej BTC a tedy i na pokles jeho ceny.

Věřitelé mají čas do 10. března 2023. Do tohoto termínu se budou rozhodovat, zda přijmou nabízenou předčasnou jednorázovou částku, nebo budou čekat na potenciálně vyšší výplatu k neurčenému datu v budoucnu.

 

Advertisement
Leave a Comment

This website uses cookies.

Read More
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz