USDT společnosti Tether získává 1 miliardu dolarů! Paxos už spálil přes 1,8 mld. Binance USD (BUSD)

Zdá se, že v důsledku zásahů amerických regulátorů SEC a NYDFS získává USDT konkurenční výhodu. Po zneškodnění BUSD kapitalizace Tetheru strmě roste.

 

Generální ředitel Binance Changpeng Zhao: BUSD Funds are Safu

 

USDT roste o miliardu dolarů

Zatímco v případě stablecoinů je hlavním znakem úspěchu neměnná cena, jejich přijetí je dáno kapitalizací.

USTD, aktuálně největší stablecoin na světě, získal začátkem týdne zhruba 1 miliardu dolarů na tržní kapitalizaci. Ta vzrostla z 68,5 na 69,5 miliard dolarů v největším pohybu od loňských červnových turbulencí na kryptotrhu, kdy někteří obchodníci sázeli na zánik Tetheru.

Za růstem USDT stojí nečekaný zásah do řad jeho konkurence. Investoři do něj prchají z konkurenčního Binance USD (BUSD), který na začátku tohoto týdne dostal regulační stopku. Komise SEC ho navíc považuje za cenný papír.

On-chain data krypto zpravodajské firmy Nansen ukazují, že Paxos od pondělního rána spálil BUSD v hodnotě více než 1,8 miliardy dolarů. Tržní kapitalizace BUSD klesla o 11 %. Zajímavostí je, že další stablecoiny, jako je USDC a DAI, nezaznamenaly významnější výkyvy.

 

 

V pondělí společnost Paxos oznámila, že přestane mintovat BUSD s odvoláním na příkazy newyorského ministerstva finančních služeb (NYDFS). Žádný dolarový stablecoin na trhu nyní nemá jasno, zda ho nečeká podobný osud.

Advertisement

 

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Advertisement
Leave a Comment

This website uses cookies.

Read More
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz