Generální ředitel Binance Changpeng Zhao: BUSD Funds are Safu

Changpeng Zhao

Generální ředitel Binance Changpeng Zhao uvedl: „Paxos nás informoval, že ministerstvo financí New Yorku (NYDFS) nařídilo zastavit ražení nových BUSD.”

 

Německá DekaBank bude tokenizovat akcie a dluhopisy do roku 2024

 

CEO Binance prolomil mlčení o BUSD

Changpeng Zhao, známý v kryptokomunitě jako CZ, použil v souvislosti s kroky refulátorů proti stablecoinu BUSD svou známou hlášku „Funds are Safu.” Říká, že BUSD krytí je stoprocentní a bezpečné, ale nad USA se tvoří regulační cloud.

BUSD vydává a umořuje společnost Paxos. A prostředky jsou #SAFU!

Přestože stablecoin Binance USD nese značku Binance, je vydáván společností Paxos. Navíc je regulován newyorským ministerstvem finančních služeb, tak proč je nyní terčem vynucovacích akcí regulátorů?

To zatím není jasné, protože BUSD je ve skutečnosti až třetím nepoužívanějším stablecoinem. Zatím se přitom zdá, že byl jediným, na který SEC a NYDFS zaklekly.

Vzhledem k přetrvávající regulatorní nejistotě na určitých trzích budeme přezkoumávat další projekty v těchto jurisdikcích, abychom zajistili, že naši uživatelé budou izolováni od dalšího nepřiměřeného poškození, uvedl mluvčí Binance.

CEO Binance Changpeng Zhao potvrdil, že NYDFS skutečně banovalo BUSD.

V důsledku toho se tržní kapitalizace BUSD bude časem pouze snižovat, uvedl CZ a dodává:

Paxos bude pokračovat v servisu produktu a bude spravovat zpětné odkupy. Paxos nás také ujistil, že fondy jsou #SAFU a plně kryty rezervami v jejich bankách, přičemž jejich rezervy jsou již mnohokrát auditovány různými auditorskými firmami.

Binance pak podle Zhaa bude nadále umožňovat obchodování s BUSD. V budoucnosti očekává zvýhodnění jiných stablecoinů a jejich využití uživateli kryptoburzy. Naznačil, že mohou mimo jiné upustit od používání BUSD jako hlavního páru pro obchodování.

CZ dále uvádí, že nemá žádné info o údajném vyšetřování či obvinění společnosti Paxos ze strany SEC. Dodal, že osobně souhlasí s tím, že stablecoiny nenaplňují kritéria Howeyova testu.

Advertisement

Naznačil pak, že pokud dojde k zákazu stablecoinů, může to vážně ovlivnit vývoj kryptosektoru v USA:

Jestliže je BUSD považován za cenný papír soudy, bude to mít hluboký dopad na to, jak se bude kryptoprůmysl vyvíjet (či nevyvíjet) v jurisdikcích, které jsou takto řízeny.

Vzhledem k přetrvávající regulatorní nejistotě na určitých trzích budeme přezkoumávat další projekty v těchto jurisdikcích, abychom zajistili, že naši uživatelé budou izolováni od jakéhokoli nepřiměřeného poškození.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.