Středa, 1 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

O Bitcoin se pokoušejí dva protichůdné kříže klouzavých průměrů: Týden na trzích

Zlatý kříž, kříž smrti – pojmy z terminologie dobře známé všem zastáncům klouzavých průměrů v technické analýze. Tentokrát se kříže mezi sebou perou o budoucí vývoj ceny Bitcoinu. Který zvítězí?

Aktuálně se Bitcoin obchoduje za 21 677 USD. Odpovídá to propadu o 1 216 dolarů oproti ceně z minulého týdne. Dominance BTC pak mírně vzrostla na současných 41,8 %. To představuje posílení pozice Bitcoinu na kryptotrhu o 0,3 % od minulého dílu.

Tehdy jsme se věnovali novinkám a zajímavostem na trhu “psů”. Zajímavostí je, že došlo k masivní kumulaci Shiba Inu neznámou velrybou. Ta podle blockchainového trackera WhaleStats přibližně za poslední měsíc nahshromáždila přes 10 200 000 000 tokenů SHIB v hodnotě asi 131 milionů dolarů.

 

SEC zakazuje kryptoburzám staking! Komisařka Hester Pierceová to kritizuje: „Kraken Down”

 

O Bitcoin se pokoušejí dva protichůdné kříže klouzavých průměrů

Bitcoin na svém týdenním grafu ještě nikdy nezaznamenal tzv. kříž smrti. Skutečnost, že k tomu dochází nyní, vyvolává vážné znepokojení řady investorů. Nicméně se najdou i tací, kteří tyto indikátory nepovažují za signifikantní pro budoucí vývoj.

Jak už samotný název napovídá, klouzavé průměry (SMA) jsou ukazateli, které poskytují obrázek o tom, zda se aktuální cena pohybuje nad nebo pod průměrem za určité předcházející období. Nejčastěji používaným intervalem je 200 resp. 50 svíček na denním či týdenním svíčkovém grafu.

Na týdenním grafu BTC můžete sledovat death cross, kdy 50týdenní klouzavý průměr protíná 200týdenní SMA. Došlo k tomu vůbec poprvé v historii trhu s Bitcoinem, přičemž v listopadu 2015 tomu BTC unikl o necelá 3 procenta.

9. února – těsně před protnutím
13. února – kříž smrti potvrzen

 

Kříž smrti je opakem zlatého kříže a může signalizovat dlouhodobý medvědí trh.

Ukazuje na fakt, že rok 2022 byl pro krypto trhy těžkým a nevlídným obdobím. Připomeňme, že se vůbec poprvé stalo, aby cena Bitcoinu v rámci dlouhodobého bear marketu klesla pod ATH dosažené ještě před předešlým medvědím trhem. Řeč je o ATH z roku 2017 na cca 20 tisících.

Nicméně na nižším časovém rámci se nedávno zformoval zcela opačný úkaz. Denní graf Bitcoinu nedávno zobrazil svůj první zlatý kříž za několik měsíců.

Co s výše zobrazeným býčím zlatým křížem na denních klouzavých průměrech Bitcoinu, ke kterému došlo začátkem tohoto týdne? Technická analýza v tomto směru připomíná investorům, že je často jen o úhlu pohledu. Pro někoho je pomyslná sklenice napůl prázdná, pro jiného napůl plná.

Závěr

Medvědi se mohou držet kříže smrti a pro býky je zde celá řada bullish indikátorů. K některým z nich se možná dostaneme v dalším díle článku Týden na trzích. Pokud příští týden vyjde, dozvíte se to jako první v pondělí na webu Kryptohodler.cz.

 

 

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!
Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Co dělat v globální recesi a jak zachovat klid, když ostatní ztrácejí hlavu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *