Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Co se děje na trhu psů? Shiba, Dogecoin, Baby Doge: Týden na trzích

Shiba Inu zaznamenává prudké oživení po velmi drastickém bear marketu, méně známý psí coin pumpuje jako o život a Dingo pálí peněženky nic netušících investorů. To jsou jen střípky z trhu psích krypto projektů.

Pokud jde o Bitcoin, ten zaznamenává oproti minulému týdnu propad o 846 dolarů. Aktuálně se tak král kryptomarketu obchoduje za 22 893 USD za minci a dominance BTC dosahuje 41,5 %, kam klesla z 42,4 procent od minulého dílu.

V něm jsme se podívali na řadu dlouhodobých bullish analýz a zmínili jsme také Fed, který nakonec podle očekávání ve středu zvedl úrokové sazby o čtvrt procentního bodu do pásma 4,50 až 4,75 procenta, což je nejvýše od října 2007.

Inflace se poněkud zmírnila, ale zůstává zvýšená, uvedla banka v prohlášení.

Šlo již o osmé zvýšení v řadě a současně dosud nejmírnější. Další zvýšení mají následovat ve stejně mírné výši, což trhy chápou jako změnu k mírnějšímu postoji americké centrální banky vůči inflaci.

 

Britové nyní vybírají hotovost za stablecoiny v 18 tisísích bankomatech po celém Spojeném království

 

Co hýbe světem psů, jako je Shiba, Dogecoin, Baby Doge

Méně známý memecoin se psí tématikou vystřelil během minulého týdne ze sedmidenního minima 0,000000001468 na maximum 0,000000003443 – což představuje masivní 134% nárůst.

Memecoin Baby Doge (BABYDOGE) byl spuštěn v létě 2021 a má celkovou zásobu 420 tisíc bilionů tokenů, resp. celkovou nabídku v oběhu ve výši 164 tisíc bilionů. Podle projektu bylo k 3. únoru spáleno přes 202 biliard tokenů BABYDOGE v hodnotě 502 milionů dolarů, což představuje téměř polovinu jeho maximální zásoby.

Nicméně pohyb na trhu způsobil tweet Elona Muska. V reakci na tento Muskův příspěvek na Twitteru začala cena Baby Doge prudce růst:

Nadcházející růst psí kryptoměny Shiba Inu (SHIB ) očekává pseudonymní analytik Pentoshi. Hype způsobený projektem Shibarium má podle něj zesílit během několika následujících týdnů.

 

Vývojáři Shiba Inu načasovali spuštění beta verze L2 sítě Shibarium: „Už brzo”

 

 

Cena Shiba Inu se po rekordních minimech vůči Dogecoinu z listopadu 2022 odrazila nahoru. Během tří měsíců Shiba v páru vůči DOGE zaznamenala nárůst asi o 100 procent.

Ve srovnání s tím vypadaly fundamenty Dogecoinu bledě, když Elon Musk zablokoval DOGE bota, který porušil pravidla Twitteru.

Ahoj @elonmusk, náš tipovací bot @MyDogeTip byl bez důvodu pozastaven. Byl to dobrý bot používaný k šíření dogecoinu napříč komunitou, napsal vývojář @cb_doge

naTwitteru.

Více než 3 biliony SHIB v hodnotě 34,2 milionu dolarů byly koncem minulého týdne přesunuty do neznámé peněženky. Stalo se tak jen několik hodin poté, co vývojář SHIB Shytoshi Kusama potvrdil, že jedním z cílů Shibairum je spálit biliony SHIB.

Aktuálně nebyla potvrzena spojitost mezi těmito událostmi, nicméně i to mohlo podpořit růst psího tokenu.

Ve své bílé knize další psí projekt slibuje implementaci strategie pálení, která je přínosem pro dlouhodobé držitele. Anonymní tvůrce Dingo (DINGO) údajně efektivně pálí peněženky nic netušících investorů díky 99% transakčním poplatkům.

Společnost Check Point Research (CPR) při bližším prozkoumání zdrojového kódu inteligentní smlouvy objevila funkci „setTaxFeePercent.“ Ta majiteli umožňovala změnit poplatek za nákup a prodej. Funkce byla použita 47krát, přičemž aktuální poplatek je nastaven na 99 %.

CPR uvádí, že je tato psí kopie Dogecoinu se 774místem v žeříčku CMC scam a vyzývá kryptokomunitu k opatrnosti.

Držitelé Dogecoinu jsou na tom o poznání lépe. Podle IntoTheBlock je 63 % z nich aktuálně v zisku, přičemž totéž platí pouze pro 45 % držitelů Shiba Inu.

Co nepotěší bitcoinery je, že DOGE v této metrice mírně vede i vůči BTC. Ten za psem zaostává s 61 % držitelů v zisku.

Závěr

Psí projekty se dostaly do centra pozornosti a vyžádaly si naši pozornost v dnešním díle článku Týden na trzích. Pokud příští týden vyjde další, dozvíte se to jako první v pondělí na webu Kryptohodler.cz.

 

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!
Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Vitalik mohl mít 41 % všech Shiba Inu, tokeny za miliardy leží v “mrtvé peněžence”

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *