Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Britové nyní vybírají hotovost za stablecoiny v 18 tisísích bankomatech po celém Spojeném království

Velká Británie je druhou největší ekonomikou v Evropě a může se stát „kryptocentrem.“ Významná novinka je v souladu s vládním tlakem na používání stablecoinů pro velkoobchodní vypořádání.

 

Ripple spolupracuje s centrální bankou Černé Hory na novém pilotním programu digitální měny, uvedl premiér

 

Stablecoiny integrované v bankomatech UK

Uživatelé mohou nyní přistupovat k maloobchodním a velkoobchodním platbám pomocí librových stablecoinů a využívat měnu, kterou Britové znají, jako vstup do krypta.

GBPT, první 100% britský stablecoin v zemi, je nyní přístupný maloobchodním spotřebitelům prostřednictvím sítě 18 000 bankomatů po celém Spojeném království. Umožnila to spolupráce mezi Poundtokenem a BitcoinPointem.

BitcoinPoint je směnárna kryptoměn s podporou bitcoinového Lightning Networku, která je licencovaná a registrovaná ve Spojeném království. Poundtoken je emitent GBPT, o kterém uvádí, že je vždy plně kryt v librách, což měsíčně potvrzuje auditor KPMG.

Podle zprávy již Britové také mohou směnit Bitcoin, Ethereum či další kryptoměny za hotovost v bankomatech po celém Spojeném království. Jen v samotném Londýně jich jsou rozprostřeny tísíce.

Zdroj: Map of ATMs

 

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.

Britský stablecoin

Poundtoken je soukromý stablecoin, který vznikl v reakci na to, že Velká Británie ještě nemá svou vlastní alternativu dolarových stablecoinů, jako je Tether (USDT)

nebo USDC.

Generální ředitel společnosti BitcoinPoint Benoit Marzouk si od nových stablecoinových možností slibuje, že by mohly demokratizovat „přístup ke kryptoměnám pro lidi ve Spojeném království, kteří nejsou technicky znalí.”

Dále uvedl:

V BitcoinPointu jsme Bitcoineři a ve stablecoinových projektech opravdu vidíme hodnotu – dává to smysl.

Je to také plně v souladu s vládními úvahami o integraci stablecoinů s britskou ekonomikou.

Británie nedávno začala hledat posily do týmu, který má na starosti výzkum a vývoj v oblasti tvorby digitální měny centrální banky (CBDC). Nový premiér Rishi Sunak hlasitě podporuje „aktiva digitálního vypořádání,“ což je nová, preferovaná terminologie země pro kryptoměny.

Závěr

Zpřístupnění výběrů hotovosti a plateb pomocí stablecoinů by mohlo umožnit krypto nadšencům fungovat více méně bez banky, pokud si to přejí. Integrace nyní probíhá v 18 000 bankomatech Spojeného království.

 

Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Bílý dům žádá o veřejné komentáře ke krypto aktivům, technologii blockchain, DeFi a CBDC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *