Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Stablecoin Binance USD (BUSD) údajně dostává stopku od SEC a NYDFS

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) údajně v nejbližší době zakročí proti BUSD a společnosti Paxos Trust Co.

 

LocalBitcoins po 10 letech končí! Uživatelé ztrácí službu P2P obchodování Bitcoinu

 

Binance USD (BUSD) údajně terčem regulátorů

Podle zprávy WSJ z 12. února s odkazem na „lidi obeznámené s touto záležitostí“ plánuje SEC podniknout kroky proti Paxosu kvůli stablecoinu Binance USD (BUSD).

Zpráva WSJ informovala, že SEC zaslala společnosti Paxos dopis informující o nadcházejícím regulačním zákroku. Paxos tak má mít šanci do 30 dní uvést důvody, proč by agentura neměla pokračovat v soudním řízení.

BUSD vznikl v roce 2019 po spojení společnosti Paxos s největší světovou kryptoburzou Binance. Aktuálně jde o třetí největší stablecoin na světě, po USDT a USDC.

SEC údajně tvrdí, že Binance USD je neregistrovaný cenný papír. Zpráva je částí kryptosvěta považována za FUD. Hlavním důvodem je zjevný rozpor s tzv. Howeyovým testem, o který se komise opírá při prokazování neregistrovaných cenných papírů.

Howeyův test jako jednu z podmínek pro určení cenného papíru stanovuje, že investoři očekávají zhodnocení. U tokenu navázaného 1:1 na USD takové kritérium není naplněno.

Paxos Trust Co. je regulován newyorským ministerstvem finančních služeb. To však nyní údajně nařídilo, aby společnost zastavila vydání stablecoinu BUSD.

Paxos nás informoval, že dostal pokyn k zastavení mintování nových BUSD ministerstva finančních služeb státu New York, uvedl Bloomberg.

Zatímco Paxos zatím nevnesl do celé události světlo, Binance vydala komentář, kde se ho do jisté míry zastává. Současně nepřímo poukazuje na fakt, že se jedná o náznak možného zákroku proti mnohamiliardovému odvětví stablecoinů využívaného miliony lidí.

Binance uvádí:

Stablecoiny jsou kritickou záchrannou sítí pro investory, kteří hledají útočiště před nestabilními trhy a omezení přístupu k nim by přímo poškodilo miliony lidí po celém světě. Situaci budeme nadále sledovat. Naši globální uživatelé mají k dispozici širokou škálu stablecoinů.

 

Generální ředitel Binance Changpeng Zhao: BUSD Funds are Safu

Minulý týden SEC tvrdě zaútočila na kryptoburzu Kraken. Ta s regulátorem vyjednala mimosoudní dohodu odvracející obvinění z prodeje neregistrovaných cenných papírů. Americkou kryptoburzu tato akce přišla na 30 milionů dolarů a trvalý zákaz nabídky staking produktů zákazníkům v USA.

 

SEC zakazuje kryptoburzám staking! Komisařka Hester Pierceová to kritizuje: „Kraken Down”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *