Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Americká komise pro cenné papíry (SEC) upouští od vyšetřování Etherea (ETH) jako cenného papíru bez povolení

Ačkoli společnost Consensys říká, že boj ještě neskončil, SEC prostřednictvím své divize pro vymáhání práva ukončuje vyšetřování největšího altcoinu Ethereum, které se týkalo toho, jestli je ETH cenný papír.

Oddělení pro vymáhání práva SEC nám oznámilo, že uzavírá vyšetřování Etherea 2.0, uvedl ethereový developer Consensys v příspěvku z 19. června na X a dodává:

To znamená, že SEC nebude vznášet obvinění z toho, že prodej ETH je transakcí s cennými papíry.

Podle společnosti jde o velké vítězství pro vývojáře Etherea, poskytovatele technologií a účastníky odvětví. Společnost tyto informace získala v rámci svých dotazů směřovaných na SEC po schválení spotových ethereových ETF v květnu.

7. června Consensys zaslala agentuře dopis s dotazem, zda ukončí vyšetřování Etheru po přijetí změny pravidel SEC za účelem povolení nových fondů, které jsou podle firmy založeny na tom, že ETH je komodita.

Consensys zabývající se vývojem softwaru podala v dubnu žalobu na Komisi pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) a jejích pět komisařů kvůli tvrzení, že plánují „regulovat ETH jako cenný papír.“ V žalobě odkázala na dřívější prohlášení, že ETH je komodita, na jehož základě firmy vybudovaly podniky, a uvedla:

Nezákonné převzetí pravomoci SEC nad ETH by znamenalo katastrofu pro síť Ethereum a pro Consensys. Každý držitel ETH, včetně Consensys, by se obával porušení zákonů o cenných papírech, pokud by převedl ETH v síti. A možnost každého nového získat ETH a využívat úložiště decentralizovaných aplikací a služeb Etherea by zmizela. To by zastavilo používání blockchainu Ethereum ve Spojených státech, což by ochromilo jednu z největších inovací na internetu.

Ve svém posledním příspěvku společnost uvedla, že soudní spor stále pokračuje.

Další:

V éře umělé inteligence (AI) se kryptoměny stanou penězi, říká bývalý výkonný ředitel Coinbase Balaji Srinivasan

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *