Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

V éře umělé inteligence (AI) se kryptoměny stanou penězi, říká bývalý výkonný ředitel Coinbase Balaji Srinivasan

Bývalý technologický ředitel Coinbase Balaji Srinivasan věří, že kryptoměny poslouží jako peníze ve věku umělé inteligence (AI).

V pojetí Srinivasana kryptoměna představuje „digitální nedostatek“ a AI představuje „digitální hojnost,” což vytváří ideální situaci pro vzájemné spojení. Svému milionu sledujících na X napsal:

Co jsou peníze po generativní umělé inteligenci a robotice? Toto je v podstatě kryptoměna. Peníze samy o sobě se stávají kryptoměnou, stejně jako inteligence se stává elektřinou.

Ve využití kryptoměn existuje několik možností včetně užitečných funkcí utility tokenů, funkce zajištění kupní síly a investičního aktiva a samozřejmě funkce peněžní jednotky, chcete-li internetové měny.

Srinivasan uvádí tyto tři důvody pro poslední možnost, tedy měnu:

1) Za prvé, kryptoměna je ve věku hojnosti umělé inteligence prokazatelně vzácná. To není špatná věc. Například potřebujete vzácná krypto aktiva, abyste dokázali, že jste člověk, když je nástrojů AI pro předstírání člověka nadbytek.

2) Za druhé, peníze jsou mostem mezi ekonomicky odlišnými subjekty. Nemusíte platit své ruce, aby se pohybovala, ani nemusíte platit robotovi, kterého vlastníte, aby se pohyboval. Ale robot vlastněný jiným ekonomickým aktérem bude stále potřebovat peníze, abyste si ho mohli pronajmout. Pošlete tedy minci, abyste odemkli tohoto drona

3) V zásadě nedostatek na vysoké úrovni nezmizí, takže nezmizí peníze. Ale mnoho forem nedostatku může zmizet. Pračky jsou stacionárními domácími roboty a mohou být nahrazeny chodícími pračkami, které jsou mobilními domácími roboty.

Právě kontrola robotů bude podle podnikatele velký případ užití pro krypto, přičemž Bitcoin a Ethereum mají jakožto web3 backendy lepší zabezpečení než jakýkoli web2 systém, dodal.

Další:

Altcoiny se topí v krvi! Zajímavé příležitosti v rámci malých a středních kapitalizací, říká analytik Jamie Coutts

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *