Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoburzy reagují na nová evropská pravidla: Uphold delistuje USDT a 5 stablecoinů s odvoláním na MiCA

Dne 30. června budou v Evropském hospodářském prostoru implementovány předpisy MiCA pro stablecoiny. Kromě Upholdu, který delistuje několik stablecoinů včetně Tetheru (USDT), také další velké kryptoburzy včetně Binance, Krakenu a OKX upravují své zásady ohledně zalistování stablecoinů tak, aby byly v souladu s novými předpisy Evropské unie.

Zákazníci v Evropské unii obdrželi oznámení od kryptoburzy Uphold, která je informovala, že od 1. července ukončí podporu šesti populárních stablecoinů. Uphold oznámil, že stahuje stablecoiny, aby neporušoval nařízení Evropské unie o trzích a kryptoaktivách (MiCA).

Delistování se týká stablecoinů vázaných na americký dolar Tether (USDT), Dai (DAI), Frax Protocol (FRAX), Gemini dollar (GUSD), Pax dollar (USDP) and TrueUSD (TUSD).

Uživatelé, kteří drží tyto stablecoiny, je mohou převést na jinou kryptoměnu již jen do 28. června, poté je kryptoměnová burza automaticky převede na USD Coin (USDC), který na burze zůstává společně se stablecoiny EURC a PYUSD.

Co se týče dalších kryptoburz, Binance i další velké platformy nedávno také upravily své zásady pro kotování stablecoinů, aby byly v souladu s předpisy MiCA.

Binance rozdělila své stablecoiny na regulované a neautorizované mince v souladu s novými pravidly, ale na rozdíl od společnosti Uphold ještě musí rozhodnout, které stablecoiny bude muset delistovat. Podlobně je na tom Kraken. OKX naproti tomu delistovala Tether v EU již v březnu, aniž by výslovně zmínila MiCA.

Nové pravidla v EU mimo jiné požadují, aby stablecoiny byly kryty likvidní rezervou v poměru 1:1. Emitenti musí získat licenci a vytvořit a udržovat rezervu aktiv držených v úschově třetí stranou izolovaně od svých ostatních aktiv, což mimo jiné vyřazuje ze hry algoritmické stablecoiny.

Další:

94 % centrálních bank zkoumá centralizovanou digitální měnu CBDC, uvádí průzkum Banky pro mezinárodní vypořádání

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *