Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Altcoiny se topí v krvi! Zajímavé příležitosti v rámci malých a středních kapitalizací, říká analytik Jamie Coutts

Altcoiny na začátku týdne opět klesly, přičemž některé kryptoměny dokonce našly nová minima. Analytik Jamie Coutts nyní radí nepromarnit příležitosti v rámci altcoinů s malou a střední kapitalizací, jakmile se korekce uklidní.

Coutts říká, že u menších projektů je na stole potenciální posílení, protože Bitcoin a Ethereum se během propadů držely mnohem silnější než ostatní krypto aktiva.

Kryptoaktiva s menší kapitalizací dostávají od letošního března pořádně zabrat. V posledních třech měsících se index Top 200 s rovnoměrnou váhou propadl o 33 % oproti indexu Market Cap, který klesl o zhruba 12 %.

Jak plyne z dat analytika, altcoiny zaznamenaly opravdu silné propady. Zatímco BTC a ETH se držely s -11 %, resp. 5 %, mnoho jiných projektů takové štěstí nemělo a zaznamnaly propady v průměru přes 30 nebo 40 procent.

Platformy chytrých smluv -31,58%
Infrastruktura -43,28 %
Digitální svět -44,13 %
Digitální měna -31,59 %
DeFi -31,15%
Aplikace -38,33 %

Podle Couttse platí, že jestliže sledujeme jen další korekci v rámci cyklu, což považuje za pravděpodobné, tak se nyní na trhu může ukrývat celá řada zajímavých příležitostí, které se týkají altcoinů někde okolo top 200 kryptoměn podle tržní kapitalizace.

Mezi kryptosektory v krvavé lázni patří decentralizované finance (DeFi), přičemž několik mincí je nyní na historickém minimu nebo se mu blíží. Zde jsou dva příklady:

  • DYDX, nativní token decentralizované burzy založené na Ethereu (DEX), dosáhl v pondělí 1,40 dolaru. Ze svého historického maxima spadl o brutálních 95 %, přičemž v určitý moment byl dokonce ještě o něco níže.
  • Curve Finance (CRV), jeden z největších dexů na trhu, dosáhl na konci minulého týdne historického minima 0,23 USD poté, co jeho zakladatel čelil zhruba 100 milionům USD v likvidacích.

Množství aktivních adres uživatelů platforem pro smart kontrakty však i přes pády cen roste. Analytik naznačuje, že tato divergence je jedním z nejlepších signálů zdraví v kryptoekosystému.

Uživatelé Web3 se zdají být méně citliví na cenu než v předchozím cyklu.

Počet denních aktivních adres (DAU) na blockchainech SCP (smart contract platform) se od března zvýšil o 30 %, zatímco sektorový index SCP klesl přibližně o 30 %.

Ve znamení toho, jak divoký byl poslední cyklus, jsou ceny 37 % pod historickým maximem, ale DAU je 2,6x vyšší (rostl z 4,2 milionu na 11,2 milionu).

Další:

Důvod, proč se lidé doopravdy hrnou do trhu memecoinů? Méně obtížní soupeři, říká on-chain analytik Will Clemente

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *