Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoměnové obchodní produkty opustilo 600 milionů dolarů, analytici viní z poklesu trhu schůzku FOMC

Manažer digitálních aktiv CoinShares ve své nové zprávě uvádí, že krypto produkty minulý týden krvácely, odešlo z nich 600 000 000 dolarů.

Institucionální investoři podle CoinShares pravděpodobně reagují na zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC). To se minulý týden ukázalo „ještě více jestřábí, než se očekávalo,” takže se žádný pokles sazeb v USA určitě nekoná.

Společnot uvedla:

Investiční produkty do digitálních aktiv zaznamenaly odliv v celkové výši 600 milionů USD, největší od 22. března 2024. Stalo se to za podobných okolností: období výrazného přílivu, po němž následovalo jestřábí zasedání FOMC, které přimělo investory omezit svou expozici do aktiv s fixní nabídkou.

Zatímco zhoršení ekonomické situace by mohlo donutit centrální banku snížit sazby ve snaze o její oživení, vysokými sazbami se FED snaží bojovat s inflací, která je v USA nadále problémem. Jak se ukázalo, většina členů výboru nevidí šanci na snížení úrokových sazeb dříve než v příštím roce.

Většina odlivu z kryptoměnových ETP (burzovně obchodovaných produktů) se týkala právě USA s 565 miliony USD, přičemž Kanada, Švýcarsko a Švédsko zaznamenaly odlivy 15 milionů USD, 24 milionů USD a 15 milionů USD. Naopak v Německu za minulý týden do krypto produktů přiteklo 17 milionů dolarů.

Bitcoin aktuálně stojí 65 200 dolarů, což je pokles o 2,4 % za posledních 7 dní.

Další:

JPMorgan Chase obviněn z předávání osobních údajů zákazníků a čísel sociálního zabezpečení Facebooku

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *