Americká vláda obvinila KuCoin a dva zakladatele z multimiliardového zločinného spiknutí a praní peněz

Sdílej

Americké ministerstvo spravedlnosti (DOJ) a Commodities Futures Trading Commission (CFTC) zažalovaly kryptoměnovou burzu KuCoin a její spoluzakladatele, kterými jsou Chun Gan a Ke Tang. Oba zatím zůstávají na svobodě.

Proti kryptoměnové burze KuCoin a jejím dvěma zakladatelům bylo v úterý vzneseno obvinění ze spiknutí za účelem provozování nelicencovaného obchodu s převodem peněz a porušení zákona o bankovním tajemství (BSA).

Americký prokurátor Damian Williams a Darren McCormack, úřadující zvláštní agent pověřený vyšetřováním vnitřní bezpečnosti v New Yorku (HSI), v prohlášení amerického prokurátora v jižním okrese New Yorku uvedli, že Kucoin, spolu se zakladatelem Chun Ganem a Ke Tangem se spikli, aby se dopustili několika porušení zákona o bankovním tajemství.

V oznámení z 26. března americké ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že zakladatelé KuCoinu Chun Gan a Ke Tang úmyslně selhali v udržování programu proti praní špinavých peněz (AML) na burze, což vedlo k tomu, že platforma byla využívána k praní špinavých peněz a financování terorismu.

Americká vláda tvrdí, že dvojice vytvořila „nelicencovaný obchod s převodem peněz“ a nedokázala udržovat adekvátní AML program, což zahrnuje povinné ověření identity svých zákazníků (KYC) a podávání zpráv o podezřelé činnosti.

Burza a její zakladatelé se údajně záměrně snažili zakrýt skutečnost, že značný počet amerických uživatelů obchoduje na platformě KuCoin. Williams dále uvádí:

Vskutku, KuCoin údajně využil své značné zákaznické základny v USA, aby se stal jedním z největších světových  spotových a derivátových kryptoměnových burz s miliardami dolarů denních obchodů a biliony dolarů ročního objemu obchodů.

Ale finanční instituce jako KuCoin, které využívají jedinečné příležitosti dostupné ve Spojených státech, musí také dodržovat zákony USA, aby pomohly identifikovat a vytlačit zločiny a korupční finanční schémata. KuCoin se údajně záměrně rozhodl tak neučinit.

Obvinění ministerstva spravedlnosti byla oznámena souběžně s občanskoprávní žalobou od americké komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC). Ta 26. března obvinila KuCoin z vícenásobného porušení zákona o komoditní burze (CEA) a předpisů CFTC.

Darren McCormack pak dokonce popsal KuCoin jako multimiliardové zločinecké spiknutí. Podle žaloby KuCoin obdržel více než 5 miliard dolarů a poslal více než 4 miliardy dolarů na účet „podezřelých a kriminálních fondů.“

Za obvinění ze spiknutí za účelem porušení zákona o bankovním tajemství a spiknutí za účelem provozování nelicencovaného obchodu s převodem peněz hrozí oběma spoluzakladatelům až 5letý trest vězení.

Kryptoměna KuCoin token (KCS) po oznámení všech zmiňovaných obvinění zaznamenala prudký propad asi o 20 %.

Podobná žaloba směřovaná v USA proti kryptoburze Binance skončila multimilardovým vyrovnáním a odsouzením bývalého CEO Changpenga „CZ“ Zhaa, který nyní čeká na vynesení trestu a hrozí mu až 18 měsíců odnětí svobody.

Další:

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE
Leave a Comment

Nejnovější články

Cena Bitcoinu by teď musela dosáhnout 93 tisíc dolarů, aby kryptoměna překonala tržní kapitalizaci stříbra

Stříbro v roce 2024 předvedlo působivý comeback oproti Bitcoinu, když po ztrátě své pozice v…

21. 5. 2024

Microsoftu hrozí v EU mnohamiliardová pokuta za Bing AI, pokud společnost neposkytne požadované informace

Společnost Microsoft musí do 27. května zareagovat na výzvu Evropské unie týkající se umělé inteligence…

20. 5. 2024

Solana (SOL) vévodí žebříčku nejrychlejších blockchainů! „Je 46krát rychlejší než Ethereum,” uvádí výzkum CoinGecko

Je známo, že kryptoměna Solana nemůže soupeřit s Bitcoinem či Ethereem v decentralizaci. Co se…

20. 5. 2024

Bitcoin (BTC) zrcadlí parabolickou rally, která vedla k více než 1200% ziskům v roce 2017, říká analytik TechDev

Široce sledovaný kryptoanalytik TechDev říká, že současná tržní struktura Bitcoinu vypadá velmi podobně jako těsně…

20. 5. 2024

Soud schválil plán na odškodnění zákazníků Genesis Global za 3 miliardy dolarů! Mateřská DCG byla proti

Americký konkurzní soud právě schválil plán likvidace kryptoměnové půjčovací platformy Genesis Global. Společnost vrátí asi…

20. 5. 2024

Bitcoinový úřad Salvadoru: Místní geotermální systém pomocí sopečné energie vytěžil 474 BTC za tři roky

Salvador již tři roky těží bitcoiny pomocí vulkanické energie, tedy z přírodního ekologického zdroje, který…

17. 5. 2024
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz

This website uses cookies.

Read More