Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Velryba rozdrtila býky! Obchodník na BitMEXu srazil cenu Bitcoinu na 8 900 dolarů náhlým prodejem 400 BTC

Neznámý subjekt prodal během krátké doby přes 400 BTC na spotovém trhu BTC/USDT kryptoburzy BitMEX, čímž brutáně zamával cenou Bitcoinu (BTC). Společnost zahájila interní vyšetřování.

Kryptoderivátová burza BitMEX potvrdila „neobvyklou aktivitu“ poté, co uživatelé nahlásili prudký propad ceny Bitcoinu. Kurz na platformě se výrazně odchýlil od zbytku kryptoburz.

Anomálile na spotovém páru Bitcoinu (BTC) a Tetheru na platfromě BitMEX dočasně srazila cenu Bitcoinu na zhruba 8 900 $. Situaci způsobil neznámý subjekt, který rychle prodal přes 400 BTC.

BitMEX potvrdil velký prodejní příkaz na spotovém trhu BTC/USDT a začal situaci interně vyšetřovat. Krypto výzkumník Syq již mezitím uvedl, že prodej proběhl v dávkách 10 – 50 BTC během dvou hodin. Výzkumník také odhalil, že BitMEX zakázal výběry z některých účtů.

Společnost BitMEX pak ještě uvedla, že její trhy s deriváty a ceny derivátových kontraktů XBT nebyly fluktuací ovl ivněny. Dumpnutí stovek BTC však cenu Bitcoinu pochopitelně srazilo dolů, což mohlo mít vliv i na pákové pozice s kryptoměnou na všech burzách.

Podle hloubky propadu lze očekávat velké množství likvidací. Podle platformy Coinglass bylo za posledních 24 hodin zlikvidováno 239 800 obchodníků, celková likvidace činí 630,25 milionu USD.

Cena Bitcoinu v noci, kdy k incidentu došlo, začala náhle klesat a do této chvíle pád dosahuje až 5 000 dolarů. Korekce vyvolaná možnou manipulací trhu začala na cca 68 000 USD a dosáhla až na cca 63 000 dolarů.

Aktuálně se Bitcoin obchoduje za 63 630 dolarů a pohybuje se směrem dolů v rámci krátkodobého downtrendového kanálu, jak naznačuje graf níže.

V reakci na zablokované účty BitMEX uvedl:

Jen pro upřesnění: NEZAKAZOVALI jsme výběry pro všechny uživatele, ale pouze pro několik účtů, které jsou součástí vyšetřování.

BitMEX také potvrdil, že jeho obchodní platforma funguje normálně a všechny prostředky jsou v bezpečí.

Další:

Donald Trump ohledně Bitcoinu a NFT naznačil, že nebude zasahovat proti, pokud bude zvolen prezidentem

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *