Pátek, 12 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Donald Trump ohledně Bitcoinu a NFT naznačil, že nebude zasahovat proti, pokud bude zvolen prezidentem

Americký prezidentský kandidát a bývalý prezident Donald Trump signalizuje možnou podporu kryptoměn včetně Bitcoinu po svém případném zvolení do čela Spojených států.

Trump v rozhovoru na CNBC naznačil, že pokud bude znovu zvolen prezidentem USA, nebude zasahovat proti používání Bitcoinu (BTC) a dalších kryptoměn prostřednictvím zvýšených regulací.

Podle Trumpa je používání digitálních aktiv stále běžnější, například k nákupům, díky čemuž je více nakloněn podpoře kryptoměn, navzdory tomu, že preferuje americký dolar.

Prezidentský kandidát Republikánů uvedl, že byl překvapen, kolik spotřebitelů si zakoupilo vysoké zlaté tenisky „Never Surrender,“ které vydal. Donald Trump uvádí:

Někdy dělám maličkosti pro zábavu a vydělávám si tím peníze, ale taky se tím bavím. Někdy necháme lidi platit v bitcoinech. Pokud si to myslíte, je to další forma měny. A říkal jsem, že chci jednu měnu. Chci dolar. Nechci, aby lidé opustili dolar. Cítím to tak. Ale řeknu vám, že si to žije svým vlastním životem.

Udělal jsem věc, která vyvolala pobavení lidí, ale bylo to divoké. Udělali jsme 1 000 tenisek, běžela limitovaná edice tenisek a mohli jste do nich jít těmito šílenými novými měnami. Tak jim říkám, protože jsou bláznivé, ať už jde o bitcoiny nebo jiné. ..Nakonec se poslední pár tenisek prodal za přibližně 450 000 dolarů. Tak moc se to rozjelo a všiml jsem si, že hodně z nich bylo zaplaceno novou měnou, kryptoměnou, a nemohl jsem uvěřit té částce.

Lidé to používají. Hodně se to používá. A nejsem si jistý, jestli bych jim to chtěl v tuto chvíli odebrat.

Donald Trump v rámci své předvolební kampaně začal cílit na kryptokomunitu svými vstřícnějšími výroky o kryptoměnách. V lednu navíc zvedl pochodeň některých neúspěšných kandidátů, kteří mu dali svou podporu, a nechal se slyšet, že nepřipustí v USA digitální měnu centrální banky (CBDC).

Další:

Bitcoin je v supercyklu! Kulatá úroveň 100 000 dolarů za BTC je určena k překonání, říká ekonom Alex Krüger

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *