Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Předhalvingová korekce srazila cenu Bitcoinu! Bull market neskončil a vrchol teprve příjde, říká CEO CryptoQuant

Již asi týden cena Bitcoinu (BTC) zaznamenává propady během korekce po dosažení nového historického maxima na úrovni cca 74 000 USD, resp. 1 718 000 Kč. Kryptokrál nespatřil svůj vrchol cyklu a stále je uprostřed býčího trhu, říká generální ředitel CryptoQuant.

Podle generálního ředitele analytické platformy CryptoQuant bull market neskončil navzdory propadu Bitcoinu poté, co tento měsíc dosáhl nových historických maxim.

Hlavní kryptoměna překonala ATH z roku 2021 na cca 69 000 USD a zamířila nahoru. Po několikaměsíčním růstu Bitcoin minulý týden dosáhl aktuální historicky nejvyšší ceny na cca 74 000 dolarech z 14. března a vstoupil do korekce.

Do středy cena BTC spadla na zhruba 61 000 dolarů, kde došlo k odrazu od lokálního dna a tím i k možnému konci korekce.

Dlouhodobý graf Bitcoinu n abízí závratný pohled, který ukazuje na neochvějnou schopnost kryptoměny produkovat mimořádně prudké bull runy. Zároveň v někom může vyvolat obavy z možného zpětného dumpu.

Ki Young Ju, CEO CryptoQuant, říká, že Bitcoin prochází jen krátkodobou korekcí a bull market ještě ani zdaleka neskončil. Varoval však, že korekce může pokračovat, a to až na 51 000 USD na základě historických korekcí v bull marketech v předchozích cyklech. Těch byly hluboké korekce naprosto běžnou součástí.

Bitcoin se stále nachází uprostřed býčího cyklu. Trh s bitcoiny vykazuje krátkodobé přehřátí. Ještě nedosáhl vrcholu cyklu; drobní investoři na trh plně nevstoupili a poptávku po ETF je třeba sledovat.

..Prochází korekcí, možná na 51 000 USD při maximálním drawdownu 30 %, nové velryby (= kupci ETF) vstoupily v průměru při 56 000 USD, uvedl.

Pokud jde o dosavadní letošní růst ceny Bitcoinu, podle CEO CryptoQuantu není vyvolán halvingem, ale nově spuštěnými ETF fondy. Dopady půlení těžebních odměn se projeví až poté, co k halvingu dojde, dodal Ki Young Ju.

Podle aktuálních odhadů půlení nastane 20, dubna. Řada analytiků již nejméně od začátku února predikuje předhalvingovou korekci.

Další:

Bitcoin bude driftovat výše uprostřed generačního posunu myšlení! Analytik Pentoshi doporučuje zoom out

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *