Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americký daňový úřad by mohl zruinovat věřitele FTX neodůvodněnou pohledávkou 24 miliard dolarů

Podle společnosti FTX Trading má IRS vůči bývalé kryptoburze brutální pohledávku, která negativně ovlivní věřitele. Firma říká, že „nikdy nevydělala nic, co by se blížilo částce,“ která by ospravedlnila daňový účet ve výši 24 miliard dolarů.

Společnost FTX reagovala na požadavek amerického daňového úřadu (IRS) ve výši 24 miliard dolarů. Agentura nejméně od 10. května eviduje vysoký daňový nedoplatek od zkrachovalé kryptoburzy a její sesterské firmy Alameda Research.

V květnu se dokonce původně hovořilo o částce 44 miliard dolarů v rámci 45 samostatných nároků vůči FTX a jejím dceřiným společnostem, ale nedávno se toto číslo snížilo na 24 miliard USD.

Společnost FTX to odmítla v podání z 10. prosince konkurznímu soudu se sídlem v Delaware. Uvádí, že nároky vznesené IRS jsou bezdůvodné a měly by také dopad na finanční prostředky určené k úhradě dotčených uživatelů FTX.

Podle společnosti nedává smysl, aby společnost, která ztratila mnoho miliard dolarů, měla daňové závazky v takové výši. Navíc by to podle ní poškodilo věřitele.

FTX uvádí:

…To by účinně zabránilo většině věřitelů FTX – kteří jsou sami oběťmi podvodu – získat jakékoli smysluplné odškodnění.

Neexistuje žádný základ pro podporu bezdůvodných tvrzení IRS, že dlužníci dluží daň ve výši řádově vyšší než jakýkoli příjem, který kdy dlužníci vydělali.

Společnost říká, že IRS nemá oporu v realitě pro svou pohledávku ze světa „Alenky v říši divů, která nemá oporu v zákoně.” Navíc podle správců brzdí distribuci financí skutečně poškozeným.

Administrátoři FTX získali zpět aktiva ve výši zhruba 7 miliard dolarů, včetně 3,4 miliardy dolarů v kryptoměnách. IRS však mezitím stále dokončuje svůj audit, což by podle podání mohlo trvat dalších osm měsíců.

Bývalý generální ředitel firmy Sam Bankman-Fried byl v listopadu odsouzen za všech sedm bodů obvinění v souvislosti s podvodem a v současné době je v Brooklynském metropolitním detenčním centru, kde čeká na rozhodnutí o trestu. To je naplánováno na 28. března 2024.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *