Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Americký daňový úřad ustupuje tlaku veřejnosti a ruší povinná daňová hlášení kritizovaná jako nesplnitelná

Prozatím si kryptosvět ve Spojených státech může oddechnout. Americký úřad Internal Revenue Service (IRS) v tuto chvíli ustoupil od nových daňových pravidel a osvobozuje kryptoměnové transakce nad 10 000 USD od povinností hlášení.

Podle oznámení z 16. ledna ve Spojených státech zatím nebude platit povinné hlášení transakci s kryptoměnami nad 10 000 USD IRS do 15 dnů od transakce, dokud daňový úřad nevydá regulační rámec.Termín zatím nebyl stanoven.

Zákon o investicích do infrastruktury a pracovních místech (Infrastructure Investment and Jobs Act) revidoval od ledna 2024 pravidla tak, že se digitální aktiva považují za hotovost, s čímž souvisí povinnost hlášení transakcí nad zmíněný limit. Pravidla původně požadovala od příjemců transakcí v kryptoměně rozsáhlý balík informací, včetně podrobných osobních údajů odesílatele transakce.

Úřad uvedl, že informoval podniky, že prozatím nemusí hlásit příjem digitálních aktiv stejným způsobem, jako musí hlásit příjem hotovosti, dokud ministerstvo financí a IRS nevydají předpisy. V oznámení se dále uvádí:

Ministerstvo financí a IRS mají v úmyslu vydat navrhovaná nařízení, která by poskytla dodatečné informace a postupy pro hlášení příjmu digitálních aktiv, a poskytla tak veřejnosti možnost vyjádřit se jak písemně, tak na požádání na veřejném slyšení.

Nová pravidla byla špatně přijata uživateli kryptoměn. Kryptohodler začátkem měsíce informoval o četné kritice až zoufalství kryptokomunity, kdy se ukázalo, že uživatele kryptoměn v USA nová pravidla vyděsila a strhla se docela bouře stížností. Více zde.

Výkonný ředitel Coin Center Jerry Brito k tomu poznamenal, že pro mnohé by bylo „obtížné splnit“ požadavky na podávání zpráv bez dalších pokynů od IRS. Nyní Coin Center uvádí:

IRS uvádí, že 6050I – problematické ustanovení zákona o infrastruktuře vyžadující hlášení transakcí s digitálními aktivy nad 10 000 $ – není účinné, dokud nebude stanoveno více pravidel. Pozitivní krok vpřed vzhledem k nemožnosti požadovaného hlášení a jeho rozsahu.

Pravidla vykazování digitálních aktiv původně platná od 1. leda kritizoval i výbor pro finanční služby Sněmovny reprezentantů USA, který uvedl, že byly „špatně sestavené.”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *