Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Americká kryptokomunita vyjadřuje svou frustraci a neštěstí po hloupém požadavku na hlášení transakcí IRS

Člen kryptoměnové komunity Adriano Feria popsal nový americký zákon vstupující v platnost od začátku roku 2024 jako „hloupý“ a označil úředníky, kteří jej vytvořili, za „idiotské.“

Frustrace se šíří kryptoměnovou komunitou v USA. Důvodem je zděšení z nových pravidel o hlášení transakcí daňovému úřadu. Ta vyžadují, aby uživatelé kryptoměn hlásili transakce v hodnotě více než 10 000 dolarů úřadu Internal Revenue Service (IRS).

Stížnosti se objevují prostřednictvím příspěvků na sociálních sítích, ale také dokonce písní. Její autor Jonathan Mann na X uvedl, že song vytvořil v reakci na nový drakonický zákon IRS, který činí příjem 10 000 $ nebo více v kryptoměnách zločinem bez KYC.

Nové povinnosti v oblasti podání daňového přiznání pro občany Spojených států v oblasti kryptoměn vstoupily v platnost 1. ledna. Pravidla zavazují zprostředkovatele kryptoměn k zasílání osobních údajů IRS o transakcích v hodnotě nad 10 000 USD. To zahrnuje informace, jako je jméno odesílatele, adresa a rodné číslo.

Podle výkonného ředitele Coin Center Jerryho Brita však může být náročné splnit požadavky, jako je tento, kvůli povaze transakcí na blockchainu. Adriano Feria, který zákon označil za hloupý, uvedl:

Někdo by měl IRS říct, že neexistuje nic takového jako “přijetí” krypto platby. Transakce jsou pouze push a příjemce je nemůže odmítnout. Kdokoli na světě by mohl poslat šéfovi IRS Dannymu Werfelovi přes 10 tisíc dolarů v kryptoměnách a nevyhnutelně by se tak stal zločincem. Je to hloupý zákon vytvořený bezohlednými a idiotsky jmenovanými úředníky, kteří nemají co regulovat odvětví, kterému sotva rozumí.

Zpěvák Mann ve zmiňované písni dodává, že kromě jména kupujícího ENS nejsou jeho podrobnosti k dispozici, což ukazuje, že v tomto případě není možné poskytnout skutečné jméno, adresu a rodné číslo odesílatele kryptoměny.

V knihách je nyní zákon, který říká, že to, co jsem udělal, bylo trestné, když jsem přijal ty peníze výměnou za píseň, zpíval.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *