Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Zakladatel Matrixportu komentoval zprávu o neschválení ETF po pádu BTC o 3 000 USD v den 15. výročí geneze

Bitcoin ve středu podle údajů CoinMarketCap propadl až na 40 700 USD z intradenního maxima 45 600 USD. Pád přesahující 3 tisíce dolarů byl mnohými rychle připsán zvěstem, že SEC v lednu neschválí žádné spotové bitcoinové ETF, jak mnozí doufají.

V den 15. výročí vytěžení vůbec prvního bitcoinového bloku se cena hlavní kryptoměny prudce propadla. K tomu došlo i poté, co platforma digitálních finančních služeb Matrixport stáhla svou nedávnou předpověď, že americká Komise pro cenné papíry a burzy potenciálně schválí první spotové bitcoinové burzovně obchodované fondy (ETF) v lednu 2024.

Matrixport bezprostředně před tím, 1. ledna, vydal předpověď, že Bitcoin vzroste na 50 000 dolarů. Opřel se přitom o faktory, jako je „brzké schválení bitcoinového spot ETF.“ Společnost přitom uvedla, že potenciální schválení spotového bitcoinového ETF by mohlo být oznámeno ještě dříve, než většina obchodníků očekává, a to již začátkem ledna.

Bitcoinový investor Alistair Milne a analytik James Van Straten poukázali na to, že Matrixport založil Jihan Wu, čínský miliardář v oblasti krypta a spoluzakladatel kryptotěžební firmy Bitmain. Straten poznamenal, že Wu je významným zastáncem Bitcoin Cash, hard forku Bitcoinu vytvořeného v roce 2017.

Mnozí další se shodli v tom, že mohlo jít o manipulaci trhu, ale Jihan Wu, který se k věci již také vyjádřil, uvedl, že Matrixport druhou prognózu neplánoval vydat veřejně a nekontroluje zaměstnance v tom, jak si vyjadřují názory. Připomeňme, že analytici Matrixportu v době před středečním propadem kryptomarketu uvedli:

Současnému pětičlennému vedení komisařů SEC, kteří jsou rozhodující pro schválení ETF, dominují demokraté. Předseda SEC Gensler v USA kryptoměny nepřijímá a může být v zásadě velmi odvážné očekávat, že bude hlasovat pro schválení Bitcoin Spot ETF.

Wu uvedl, že analytici Matrixportu „fungují nezávisle a vyjadřují své názory bez jakéhokoli vlivu nebo zásahů ze strany vedení.” Navíc odmítá, že na trh mohlo mít takový vliv zrovna to, co mnozí považovali za 180 stupňový obrat v prognóze Matrixportu.

Zakladatel dále uvedl, že celá zpráva byla připravena pro klienty Matrixportu a její šíření v médiích neplánovali. Sám pak dodává:

Když se podíváme na historii Bitcoinu a jeho budoucí vyhlídky, současná volatilita a potenciální nejistota schválení bitcoinového ETF v lednu 2024 jsou nakonec bezvýznamné. Podle mého názoru je schválení Spot ETF ze strany SEC, které přitáhne nové investice do Bitcoinu, nevyhnutelné.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *