Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americký soud shledal Terraform Labs a jejího zakladatele Do Kwona vinnými z podvodů za miliardy USD

Porota federálního soudu shledala zhroucenou kryptospolečnost Terraform Labs a jejího zakladatele Do Kwona odpovědnými za podvody na základě obvinění vznesených americkou Komisí pro cenné papíry (SEC) v únoru loňského roku.

Podle SEC Kwon a jeho firma nabízeli a prodávali krypto cenné papíry mezi dubnem 2018 a květnem 2022 a ve stejném období provedli podvodný plán, který vedl k miliardovým ztrátám amerických maloobchodních a institucionálních investorů.

Porota okresního soudu pro jižní obvod New Yorku rozhodla v pátek po 9denním procesu. Do Kwon a Terraform Labs se podle ní dopustili podvodu:

Terraform Labs a Kwon, její bývalý generální ředitel, oklamali investory ohledně stability zabezpečení kryptoaktiv a takzvaného algoritmického stablecoinu Terra USD a dále uvedli investory v omyl ohledně toho, zda populární platební aplikace používala blockchain Terraformu ke zpracování a vypořádání plateb.

Přes všechny sliby týkající se krypta má nedostatečná registrace a dodržování předpisů velmi reálné důsledky pro skutečné lidi.

Kwon byl původně zatčen v Černé Hoře v březnu 2023 poté, co se pokusil nastoupit na let do Spojených arabských emirátů (SAE) s padělaným kostarickým pasem. V Jižní Koreji také čelí trestnímu stíhání v souvislosti s mnohamiliardovým pádem Terry a jejího stablecoinu Terra USD.

Namísto jasných pravidel, které by zabránily ztrátám investorů, SEC vznesla žalobu až v reakci na pád kryptoměny Terra a souvisejícícho stablecoinu TUSD, který se navždy zapsal do historie jako jeden z největších a nejkrvavějších kolapsů všech dob. Algoritmus selhal a začal chrlit miliardy jednotek Terra v marné snaze stabilizovat hroutící se stablecoin, což vedlo ke ztrátě téměř 100 % hodnoty.

Další:

Analytici Glassnode vykreslují možnou cestu pro cenu Bitcoinu (BTC) směrem na 256 000 dolarů za minci

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *