Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin zaznamená ve 2. čtvrtletí 2024 významný příliv od velkých korporací, říká Matt Hougan, CIO Bitwise

Hlavní investiční ředitel správce kryptofondů Bitwise říká, že velké korporace budou ve 2. čtvrtletí 2024 provádět masivní investice do hlavní kryptoměny – Bitcoinu (BTC).

Bitwise CIO Matt Hougan říká, že spuštění nových bitcoinových fondů, které od 11. ledna nashromáždily aktiva v hodnotě 7,5 miliardy dolarů, je jedním z nejúspěšnějších spuštění ETF všech dob přitahujícím zájem široké škály blue-chip investorů.

Podle Hougana je schválení spotových burzovně obchodovaných fondů (ETF) na Bitcoin v USA v lednu poskytlo finančním institucím a velkým korporacím cestu k investování do top kryptoměny podle tržní kapitalizace.

Jedním z velkých příslibů bitcoinového ETF bylo, že otevře bitcoinový trh profesionálním investorům. To se stalo? Ano.

Během posledních sedmi týdnů jsme v Bitwise slyšeli od každé z následujících skupin, že nakupují bitcoinové ETF: individuální retailoví investoři, registrovaní investiční poradci, rodinné kanceláře, hedgeové fondy, fondy rizikového kapitálu a správci aktiv.

Společnost Bitwise patřila k těm, které v lednu spustily svůj vlastní BTC ETF. Hougan říká, že vedli „due diligence“ rozhovory se 3 skupinami potenciálních investorů – s velkými bankovními domy, institucionálními poradci a velkými korporacemi.

Na základě těchto rozhovorů očekává významný příliv kapitálu do Bitcoinu prostřednictvím ETF počínaje 2. čtvrtletím 2024.

Jedná se o rozsáhlé skupiny, které představují aktiva v hodnotě bilionů dolarů. Na základě současných trendů bych předpokládal, že první významné toky z těchto tří skupin uvidíme ve 2. čtvrtletí 2024, a myslím, že tyto toky se budou v průběhu roku zrychlovat, jak se tito investoři budou s novými produkty lépe seznamovat.

Aktuálně se Bitcoin obchoduje za cca 72 500 dolarů poté, co v pondělí poprvé v historii překonal 70 tisíc dolarů a vydal se tak hledat své nové ATH.

Další:

Anthony Pompliano: Bitcoin zdvojnásobí tržní kapitalizaci zlata! Bude tento bull run největším, jaký jste viděli?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *