Největší světový správce aktiv vydal základní dokument, který zdůraznil potenciál největšího digitálního aktiva světa. Bitcoin vykresluje jako „jedinečného diverzifikátora,“ který je oddělený od tradičních fiskálních a geopolitických rizik.
Podle textu devítistránkového bitcoinového průvodce od BlackRocku se budoucnost BTC bude odvíjet od budoucích makroekonomických a geopolitických problémů. BlackRock je emitentem největšího bitcoinového ETF, který drží BTC v hodnotě přes 21,4 miliardy dolarů a ovládá více než 38 % trhu bitcoinových ETF v USA.
Gigant v podstatě popsal základní kryptoměnu jako únikový modul z problémů erární dluhové ekonomiky. Text se mimo jiné zabývá základy BTC plynoucími z původního whitepaperu vydaného Satoshi Nakamotem dne 31. října 2008.
Nejprve je důležité si uvědomit základy toho, co dává Bitcoinu jeho význam. V roce 2009 se Bitcoin stal prvním internetovým peněžním nástrojem, který získal široké celosvětové přijetí. Jeho technologickou inovací bylo vytvoření formy měny, která byla digitálně nativní, globální, vzácná, decentralizovaná a bez autority třetí strany [permissionless]. Díky těmto vlastnostem přinesl významný průlom v řešení několika staletých problémů, s nimiž se jiné formy peněz potýkaly:
- Pevně stanovený limit nabídky Bitcoinu na 21 milionů jednotek znamená, že jej nelze snadno znehodnotit.
- Jeho globální, digitálně nativní povaha znamená, že může být přepravován kdekoli na světě téměř v reálném čase.
s téměř nulovými náklady, čímž překonává třecí plochy, které jsou dlouhodobě spojeny s přesunem hodnoty přes politické hranice. - Díky své decentralizované povaze bez povolení se stal prvním skutečně otevřeně přístupným měnovým systémem na světě.
Správce aktiv vyzdvihl Bitcoin za to, že nemá „žádné tradiční riziko protistrany“ nebo závislost na centralizovaných systémech a dodal:
Tyto vlastnosti z něj dělají aktivum, které je do značné míry odděleno (na základech) od určitých kritických makrorizikových faktorů, včetně krizí bankovního systému, krizí státního dluhu, znehodnocení měny, geopolitických rozvratů a dalších politických a ekonomických rizik specifických pro jednotlivé země.
Gigant pro správu aktiv neopomenul ani poukázat na to, jak BTC překonával ostatní aktiva jako S&P 500 a zlato během minulých velkých geopolitických událostí.
Z dlouhodobého hlediska bude trajektorie přijetí bitcoinu pravděpodobně řízena mírou nárůstu a poklesu obav z globální monetární nestability, geopolitické disharmonie, americké fiskální udržitelnosti a politické stability USA.
Donate
Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.
Disclaimer
Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!