Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinoví těžaři drží nejméně bitcoinů za 14 let, ale tržní hodnota jejich rezerv je přesto bezmála rekordní

Přestože těžaři drží ve svých rozvahách nejméně bitcoinů od února 2010, peněžní hodnota jejich rezerv se pohybuje kolem historického maxima.

Podle údajů IntoTheBlock těžaři Bitcoinu aktuálně drží nejméně BTC za více než 14 let. 19. června rezervy těžařů klesly na 1,90 milionu bitcoinů. Od začátku roku kleslo množství kryptoměny držené v peněženkách těžařů zhruba o 50 tisíc BTC.

Podle Lucase Outumura, vedoucího výzkumu v IntoTheBlock, je takový vývoj v souladu s očekáváními. Těžaři po každém halvingu získávají těžbou poloviční množství BTC, což snižuje jejich schopnost doplňovat vysoké rezervy a nutí je v důsledku nižších maržích větší množství kryptoměny naopak prodávat.

Poslední čtyřleté půlení, ke kterému došlo 20. dubna 2024, snížilo odměny za vytěžený blok z 6,25 BTC na 3,125 BTC.

V rámci bitcoinového algoritmu proof-of-work jsou těžaři odměňováni zbrusu novými bitcoiny za ověřování transakcí a zabezpečení sítě. Tyto subjekty zároveň nemalé množství čersrvých bitcoinů hodlují a využívají výkyvů na trhu ke zvyšování prodejní ceny.

Navzdory snížení množství BTC se hodnota těžařských rezerv v amerických dolarech díky dlouhodobě rostoucí ceně hlavní krypoměny blíží historickému maximu kolem 135 miliard dolarů.

Zdá se, že dnešní těžaři se poučili z minulých cyklů. Pryč jsou dny nadměrného zadlužení a držení příliš velkého množství bitcoinů, což je strategie, která se v minulosti vymstila.

Zdá se, že zaměření [těžařů] je spíše na krátkodobou finanční stabilitu než na dlouhodobou, rozsáhlou akumulaci bitcoinů. Jinými slovy, mít méně bitcoinu je v tržní fázi, ve které se nacházíme, normální, uvedl Sascha Grumbach, generální ředitel tokenizované těžařské firmy Green Mining DAO.

Další:

Tradiční finance (TradFi) se začínají ujímat vedení v tokenizaci aktiv v reálném světě (RWA), říká Kaiko Analytics

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *