Bizarní svět NFT: Sandály Steva Jobse se vydražily za 5 167 000 korun!

Steve Jobs údajně nosil tyto sandály během mnoha klíčových okamžiků v historii Applu. Nyní se prodaly za více než 200 tisíc dolarů.

Sandály Steva Jobse za 5 mil. Kč

Ani bear market nezastavil dražbu, ve které se NFT se sandály zakladatele společnosti Apple prodalo za neuvěřitelných 218 750 dolarů. V roce 1976 vytvořil počátky počítače Apple v garáži v Los Altos se spoluzakladatelem Applu Stevem Wozniakem, přičemž příležitostně nosil tyto sandály Birkenstock .

Aukce proběhla na Julien’s Auctions od 11. listopadu do 13. listopadu. 19 lidí se celkově pokusilo získat NFT a “staré škrpály” s neúspěšnými nabídkami v rozmezí od 15 000 do 175 000 USD.

NFT je edice 1 z 1 a zahrnuje fyzické sandály s „otiskem nohou Steva Jobse“ s pevným pouzdrem pro skladování a přepravu a knihou Jeana Pigozziho s názvem 213 nejdůležitějších mužů v mém životě.

Hack, podivné machinace, vyšetřování, domino efekt.. Co nového kolem FTX: Speciál Zprávy týdne

Jak je uvedeno na stránce aukce:

Sandály jsou dobře používané, ale stále vypadají neporušené. Každý sandál má své originální nastavitelné přezky Birkenstock a ražení Birkenstock na vnitřním okraji semišových kožených pásků na nohy. Korková a jutová stélka zachovává otisk nohou Steva Jobse, který byl vytvarován po letech používání. Gumová podrážka sandálů vykazuje silné opotřebení používáním. Obsahuje pevné pouzdro pro ochranné skladování a přepravu.

Advertisement

Z této kuriozity lze vyvodit závěr. Pokud se Vám podaří založit mnohamiliatrdovou společnost a být jedním z nejuznávanějších lidí světa, i vaše staré krámy se jednou můžou prodávat jako příloha NFT za miliony korun a nemusíte tak ani investovat.

Elon Musk: Twitter se chystá udělat „spoustu hloupých věcí“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.