Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Cosmos Hub snižuje výnosnost stakingu mincí ATOM, což současně sníží inflaci ze 14 % na 10 % jednotek ročně

Pokud stakujete kryptoměnu Cosmos (ATOM), dotkne se vás nově schválený návrh na snížení maximální míry inflace.

Návrh snižující odměny pro stakery atomů prošel komunitním hlasováním těsně – poměrem 41,1 % hlasů pro a 38,5 % hlasů proti. Nativní kryptoměna ekosystému Cosmos díky tomu snižuje svou maximální míru tvorby nových jednotek ze 14 % na 10 % ročně.

Očekává se, že odměny pro validátory aktuálně 24. největí kryptoměny podle kapitalizace se sníží z přibližně 19 % na přibližně 13,4 %. Současně se však díky tomu zpomalí růst nabídky, což by za jinak neměnných podmínek mělo vést k růstu ceny Atomu.

Návrh prošel jen tak tak a údajně ještě krátce před koncem hlasování byla většina hlasů proti. Zvrat na poslední chvíli pak vedl k přijetí. Přínosem, který není na první pohled patrný, je zvýšení bezpečnosti pro Cosmos.

Podle autorů návrhu zvýšená míra inflace měla za následek nadměrné výdaje Cosmos Hub na bezpečnost. Argumentovali také tím, že validátoři (potažmo delegátoři, tzn. retalioví uživatelé stakující ATOM) budou stále dosahovat ziskovosti i s inflací sníženou na 10 %.

Zero Knowledge Validator byl pro a uvedl:

Dvouciferná inflace je pro bezpečnost zbytečná, dlouhodobě podkopává cenu Atomu a odrazuje od používání ATOMu v DeFi a dalších oblastech v rámci ekonomické zóny Atomu.

Naopak proti byl validátor AllNodes:

Je to náhlý, krátkozraký a špatně prověřený nápad, který by mohl způsobit zmatek v retailu i firmách zabývajících se budováním, obchodováním a ověřováním Atomu.

Další nedávnou změnou v ekosystému je likvidní staking. Před upgradem měli držitelé atomů 21denní odemykací období při stakingu. S novým modulem může být staknutý ATOM použit v ekosystému decentralizovaných financí Cosmos, aniž by došlo ke snížení výnosů ze stakingu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *