Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereová škálovací vrstva Polygon zpracovala přes 16 000 000 transakcí za den bez mrknutí oka: Sandeep Nailwal

Za jediný den se prohnalo 16 milionů transakcí prostřednictvím škálovacího řešení Layer-2 (2. vrstvy) Polygon (MATIC). Díky tomu si minulý týdnen Polygon připsal nejvyšší počet denních transakcí v historii svého blockchainu.

Blockchain Polygonu běžně zpracovává v průměru něco pod třemi miliony transakcí za den. 16. listopadu se však uživatelé utrhli ze řetězu a vytořili více než 5násobný tlak na síť, která ve stejný den zaznamenala rekordních 16 449 264 transakcí.

Na překotný nárůst provozu upozornil zakladatel Polygonu Sandeep Nailwal s tím, že síť zvládla nárůst, aniž by došlo k výpadkům. V příspěvku na X shrnul známá data:

Polygon zpracoval přes 16 milionů transakcí a síť ani nemrkla. Na svém vrcholu měl PoS (proof of stake) propustnost 255 tps (transakce za sekundu) – to je asi dvojnásobek až trojnásobek celého ekosystému ETH dohromady.

Celkové transakční poplatky generované validátory se pohybují kolem 1 milion dolarů za jediný den, avšak gas poplatky se vyšplhaly na šílené úrovně. Odměny za bloky dosáhly celkové výše více než 155 000 MATIC, což představuje přibližně 1,2 milionu dolarů příjmů pro validátory za jediný den.

Pokud jde o důvod prudkého spiku, Nailwal uvádí, že takový level transakcí vyvolala nová metaverzní hra s názvem Baby Shark běžící na Polygonu.

Uvedl:

Slyšel jsem, že je spuštěna nějaká hra Baby Shark, mohl by to být důvod? Někdo mi právě řekl, že mintování se právě zastavilo a možná se vrátíme na méně šílené úrovně.

To, že byl Polygon PoS chain schopen zvládnout tuto zátěž, je přímým výsledkem inženýrských přispěvatelů ekosystému Polygon a upgradů PoS, které byly zavedeny v posledních několika měsících, uzavřel zakladatel.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *