Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Galaxy Digital předpovídá 74% nárůst ceny Bitcoinu (BTC), na více než 59 000 dolarů, v prvním roce po spuštění ETF

Trh i komunita delší dobu nevěnovali spotovému ETF v USA moc velkou pozornost po řadě zamítnutí ze strany regulátora, které zmařily dřívější naděje a bullish nálady. Nyní celé šílenství začalo zase a Galaxy Digital nezůstává stát bokem.

74% nárůst vynese bitcoiny na více než 59 000 $ podle současných cen, a to nepočítáme s „efekty druhého řádu,“ říká Galaxy Digital. K tomu má dojít v prvním roce poté, co budou ve Spojených státech uvedeny na trh první spotové bitcoinové burzovně obchodované fondy (ETF).

Výzkumný pracovník Galaxy Digital Charles Yu odhadl celkovou velikost adresovatelného trhu bitcoinových ETF v prvním roce po spuštění na 14,4 bilionu dolarů. Údaj 74 % získal posouzením potenciálního cenového dopadu přílivu finančních prostředků do bitcoinových ETF produktů a využitím ETF na zlato jako základu.

Podle odhadů Yu by cena Bitcoinu vzrostla o 6,2 % v prvním měsíci po spuštění ETF. Následně odhaduje postupně snižující růst, který by v 12. měsici dosahoval 3,7 % za měsíc.

Yu použil data o ceně Bitcoinu, podle kterých by 74,1% nárůst ceny BTC představoval růst na 59 200 USD za jednotku. Celkově pak podle něj trh bitcoinových ETF dosáhne ve druhém roce 26,5 bilionu dolarů a 39,6 bilionu dolarů po třetím roce po spuštění.

V blízké budoucnosti očekáváme, že další globální/mezinárodní trhy budou následovat USA při schvalování + nabízení podobných nabídek bitcoinových ETF širší populaci investorů, napsal Yu a dodal:

Rok 2024 by mohl být pro bitcoiny velkým rokem.

Tím analytik Galaxy Digital odkázal na možný příliv kapitálu do ETF, halving v dubnu 2024 a možnost, že úrokové sazby dosáhnou svého maxima a začnou v příštím roce opět postupně klesat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *