Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

BlockFi dokončuje úpadek a otevírá výběry z peněženky. Uživatelé služby by mohli získat své kryptoměny zpět

Platforma BlockFi byla stažena ke dnu půjčkama společnosti FTX (zkrachovalé kryptoburzy SBF) a menšími problémy včetně pádu ekosystému Terra. Nyní oznamuje, že umožní americkým i mezinárodním uživatelům podávat žádosti o výběr. Má to však háček!

Platforma pro lending kryptoměn BlockFi se údajně dostala z bankrotu a je připravena vyplatit závazky některým ze svých věřitelů, uvádí blogový příspěvek z 24. října. Výběry „jsou v současné době dostupné téměř všem zákazníkům Peněženky,“ uvedla společnost a dodala, že zákazníci BlockFi Interest Account (BIA) a Loan si budou moci některá aktiva vybrat začátkem roku 2024.

BlockFi s potěšením oznamuje, že její plán úpadku (dále jen „plán“) je účinný a že společnost skončila v úpadku k 24. říjnu 2023 (dále jen „datum účinnosti“), uvádí společnost.

To  znamená, že vybírat mohou ti, kteří měli před pádem BlockFi prostředky v peněžence. Naproti tomu všichni ostatní, kteří využívali BlockFi k úročení kryptoměn, vybírat stále nemůžou. Společnost navzdory líbivému prohlášení ve FAQ uvádí:

BlockFi byla oprávněna znovu otevřít výběry pro určité oprávněné držitele účtů podle příkazu k peněžence, který zadal bankrotní soud Spojených států pro okres New Jersey (dále jen „soud“) dne 17. května 2023… Dne 9. června 2023 vydal Nejvyšší soud Bermud podobný příkaz ohledně BlockFi International Ltd.

Mohou klienti vybírat ze svého účtu BlockFi Interest Account (BIA) nebo účtu BlockFi Private Client (BPC)? Nároky na účty BIA a BPC budou spravovány v rámci konkurzního řízení a nebudou způsobilé k výběru.

Nyní se společnost pokusí získat zpět aktiva od jiných firem, které jí dluží peníze. To zahrnuje zkrachovalé kryptoplatformy, jako jsou Three Arrows Capital (3AC) a FTX. Firma bude také moci pokračovat v rozdělování aktiv svým věřitelům a zpracovávání pohledávek.

Tým dal zákazníkům s aktivy v peněžence BlockFi pokyn, aby se přihlásili do aplikace a odeslali žádost o výběr. Pokud jde o zákazníky lendingu (BIA a Loan), BlockFi uvedla, že se připravuje na počáteční distribuce v souladu s plánem bankrotu.

Očekávají, že první distribuce budou provedeny počátkem roku 2024 a další provedeny později. Výše navrácených kryptoměn většině běžných uživatelů bude záviset mimo jiné na úspěchu BlockFi v konkurzním řízení FTX.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *