Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Haloweenská noc si žádá “horory” z crypta, jako jsou děsivé příběhy ztracených peněženek a nemrtvých jednotek

Od náhodných smazání po záhadné prázdné hrobky a výsadky do vzduchoprázdna bez zpáteční letenky.., ztracené bitcoinové příběhy jsou plné opravdových hrůz, ale i nečekaných zvratů a mnohé již navždy těm, kteří je zažili, připomínají potřebu bezpečnostních opatření v kryptosvětě.

V děsivých zákoutích a temných okrajích, daleko z dosahu nablýskaných highlightů kryptosektoru, kde se nadšení příchozích nezřídka mění v děs, kolují zvěsti o ztraceném štěstí. Jsou příběhy, které, ač zaplaceny investorskou krví, slouží jako němá připomínka obezřetnosti a sebevzdělávání před vstupem do modravé záře digitálního světa peněz.

Běda tomu, kdo vkročí, aniž by tato pravidla znal a akceptoval. Toho čekají nemilé zkušenosti, a ty ho jistě ještě dlouho poté budou strašit v těch nejhorších nočních můrách. Haloweenská noc není jen každoroční připomínkou bitcoinového whitepaperu, ale může být současně ozvěnou bitcoinových nemrtvých coinů a zoufalých duší, kterým kdysi patřily.

7 500 BTC můžeš mít dnes, ale co ti z nich zůstane zítra, když si nedáš pozor? Brit James Howells v roce 2013 proměnil tyto mince v zombies, když omylem zahodil svůj pevný disk. Ten je nyní stále pohřben, a to i s nemrtvými coiny, které navždy odpočívají, ale nikdy již neodejdou. Jejich cena by dnes mohla být asi čtvrt miliardy dolarů.

Příběhy zoufalců psal i pan programátor Stefan Thomas ze San Francisca. Svou digitalní peněženku měl, ale heslo k ní jaksi zapomněl. Pak 8 z deseti pokusů o odemknutí krypty vyčerpal. A čeho tím dosáhl? Měl 7 002 jednotek BTC, ale zbyly mu jen oči pro pláč, když si uvědomil, že jen krok ho dělí od uvržení do věčného zatracení. Díky tomu zkameněl. S prstem na klávesnici za děsivě modravého svitu monitoru sedí a navždy zpytuje svědomí. Proč jen Iron Key HDD musel použít?

Jako prý ve starověku končili nejbližší otroci faraonů, skončily i bitcoiny společnosti QuadrigaCX. Šéf kryptoburzy se na výlet vydal a tato cesta zpečetila jeho tragický osud. Líbánky skončily dříve, než původně plánoval, když Geralda Cottena postihla náhlá smrt. Do hrobu si sebou vzal klíč a tím veškeré bitcoiny burzy QuadrigaCX naždy do očistce uvrhl.

Některé příběhy jsou záhadné a vzbuzují obavy z příchodu nemrtvých zpět do říše živých. Tam kdesi ve tmě byla kdysi síť utkaná z hedvábí a na ní cestovali mnozí. Jemná, leč smrtící mohla se zdát. Ross Ulbricht tu cestu nejlíp znal a k opaující se smrti byl za to odsouzen. V ponuré realitě zakletý soubor zůstal zanechán a 5 let tiše spal. Nakonec však po pěti letech opustil svou hrobku a kdyby to byla báseň, tak by se jistě vydal bůhví kam. Jisté je, že jeho zmrtvýchvstání nebyla náhoda, ale někdo musel těžkou rakev z velké hloubky vykopat.

Je mnoho těch, po kterých zůstaly jen temné osudy v kryptosvětě, jako jsou příběhy z crypta. Jsou to pády do temnot v důsledku ztráty pozornosti či nedbalosti, ale i čiré neznalosti. Jsou to výpravy na špatné adresy a jsou to případy, kdy důvěra byla pošlapána a zrazena. Pokud se vydáte do tohoto světa nepřipraveni, snadno se k nim připojíte.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *