Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Hlavní kryptoměna Bitcoin (BTC) právě dosáhla 1 miliardy transakcí po 15 letech svého nepřetržitého provozu

Bitcoin dosáhl dalšího zajímavého milníku. Po 15 letech od svého spuštění byla na hlavní síti zpracována miliarda transakcí. V průměru 178 475 transakcí denně bylo na BTC provedeno během jeho 5 603denní existence.

15 let po úspěšném vytvoření první funkční a dosud největší kryptoměny Satoshi Nakamotem Bitcoin dosáhl historického milníku, když síť 5. května zpracovala svou miliardtou transakci.

Bitcoinový dashboard Clarka Moodyho ukazuje, že transakce s pořadovým číslem 1 000 000 000 byla zpracována v bloku 842 241 ve 21:34 UTC.

Miliarda transakcí navždy zapsaných na bitcoinovém blockchainu byla zaznamenána 15 let, čtyři měsíce a čtyři dny po vytěžení vůbec prvního bloku (tzv. genesis blok). Síť za svou 5603denní existenci zpracovala průměrně 178 475 transakcí denně.

Jak napovídá zmínka o hlavní síti, do uvedeného počtu se samozřejmě nezapočítávají transakce na síti 2. vrstvy Lightning Network, platebním protokolu, který umožňuje rychlejší a levnější transakce.

Data z burzy pouze pro Bitcoin River uvádí, že síť Lightning Network zpracovala nejméně 6,6 milionů transakcí jen v srpnu 2023. To naznačuje, že od spuštění Lightningu v lednu 2018 zde byly provedeny další stovky milionů bitcoinových (off-chain) transakcí.

Přestože je Bitcoin nejstarší kryptoměnovou sítí, není první, která zpracovala miliardu transakcí.

Ethereu, druhé největší kryptoměně a tím i největšímu kandidátovi na případné sesazení BTC z pozice jedničky, se již od svého spuštění v červenci 2015 podařilo zpracovat více než dvě miliardy transakcí, jak ukazují data Etherscan.

Další:

Bitcoinový ETF společnosti Grayscale GBTC zastavuje krvácení: První den čistých přílivů od spuštění v lednu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *