Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereum spot ETF v USA? Zatím ne! SEC odkládá rozhodnutí o žádosti společností Galaxy a Invesco na červenec

Spotové ethereové fondy na Ethereum obchodované na burze v USA se zatím nekonají. Komise pro cenné papíry a burzy odložila rozhodování o žádosti o Invesco Galaxy Ether ETF.

Podle oznámení z 6. května si SEC dala dalších 60 dní na rozhodování o ethereovém ETF od Galaxy, přičemž další termín byl stanoven na 5. července.

Regulátor uvádí:

Komise se domnívá, že je vhodné určit delší lhůtu, během níž vydá příkaz schvalující nebo neschvalující navrhovanou změnu pravidel, aby měla dostatek času na zvážení navrhované změny pravidel a problémů v ní vznesených

V posledních měsících SEC odložila rozhodnutí o žádostech od všech osmi potenciálních emitentů Ether ETF, včetně společností BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Hashdex a Ark 21Shares.

Poslední odklad je v souladu s očekáváním analytiků, kteří v řadě případů zmírnili svůj dřívější optimismus panující po přijetí prvních spotových ETF na Bitcoin v lednu tohoto roku.

V tuto chvíli je pak podle ETF analytika Bloombergu Jamese Seyffarta nejdůležitější datum, co se týče ETF na Ethereum, před náma:

23. květen je posledním termínem pro rozhodnutí žádosti o ETF na ether společnosti VanEck a jediným termínem, na kterém záleží, uvedl.

V březnu Seyffartův kolega Eric Balchunas snížil své ocenění šance, že SEC k tomuto datu schválí ETF na ETH, z 50 % na 35 procent.

Další:

Parabolický pohyb Bitcoinu směrem vzhůru je pravděpodobně v nedohlednu, říká analytik Checkmate

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *