Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bez zákonného rámce budou regulátoři nadále pronásledovat kryptofirmy, říká předseda CFTC Rostin Behnam

Kryptoměnové firmy v USA mohou v příštích dvou letech očekávat stupňující tlak regulačních orgánů, které tvrdí, že tak ochrání investory před potenciálními podvody a manipulací.

Rostin Behnam, předseda United States Commodity Futures Trading Commission (CFTC), očekává, že regulátoři v zemi budou nadále zasahovat proti kryptoměnovým firmám, dokud bude trh přitahovat zájem investorů a vykazovat růst.

Navzdory „špatným událostem“ v roce 2022, které způsobily pokles trhu a kdy několik společností vyhlásilo bankrot, kryptotrh nadále roste a přitahuje investory a podnikatele, uvedl Behnam a dodává, že se to neobejde bez reakce regulátorů:

Pravděpodobně uvidíme v příštích 6 až 18 měsících nebo 6 až 24 měsících další cyklus vynucovacích opatření kvůli tomuto cyklu zhodnocování aktiv a zájmu drobných investorů. Bez regulačního rámce, bez této transparentnosti, bez těch nástrojů, které jako regulátoři obvykle používáme, budete i nadále svědky tohoto podvodu a manipulace.

Předseda CFTC nebyl konkrétní ohledně blížících se kroků své agentury nebo Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Oba americké regulační orgány vedou probíhající soudní spory proti celé řadě kryptofirem.

Mezitím investoři a kryptofirmy ve Spojených státech doufají v brzké přijetí zákonů, které by pomohly kryptosektoru najít soulad s pravidly a současně neutralizovat agentury jako SEC, která se podle nemalé části kryptoprůmyslu, politiků a dalších lidí utrhla ze řetězu.

Behnam, který své výroky přednesl na Globální konferenci, souhlasil s moderátorem, že nechat americké zákonodárce začlenit kryptofirmy do regulačního rámce by byl správný postup. Případná nová legislativa by pak také mohla objasnit role SEC a CFTC v oblasti digitálních aktiv.

Zatímco SEC v roce 2023 podle zprávy Cornerstone Research spustila nejvíce případů vymáhání práva souvisejících s kryptoměnami od roku 2013, CFTC ve stejném roce podala celou třetinu všech svých dosavadních donucovacích opatření proti kryptofirmám.

Z citovaných výroků šéfa CFTC se nyní zdá, že obě agentury usilují o to, aby trh kryptoměn příliš nesílil a nepřitahoval investice a jeho růst považují v zásadě za problém. Takový přístup se však může jevit v přímém rozporu se zájmy investorů, které komise slibují chránit.

Další:

Kryptoburza Coinbase v 1. čtvrtletí vydělala 1,2 miliardy dolarů! Za 3 měsíce tak překonala celý zisk z roku 2023

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *