Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Warren Buffett srovnává umělou inteligenci (AI) s jadernými zbraněmi, miliardář viděl svého deepfake dvojníka

Zdá se, že legendární investor Warren Buffett, známý svými peprnými výroky proti kryptoměnám, nedávno započal slovní souboj s další technologií. Titán právě přirovnal AI k atomové bombě.

93letý spoluzakladatel Berkshire Hathaway Warren Buffett nedávno na výroční schůzi akcionářů společnosti hovořil o umělé inteligenci, deepfake a podvodech.

Buffett, devátý nejbohatší člověk na světě (od dubna 2024), zaznamenal jen během prvních pěti měsíců roku 2024 nárůst svého čistého jmění o přibližně 16 miliard dolarů. Během schůze akcionářů, která se konala v Omaze v Nebrasce, chválil růst společnosti a její vytrvalost navzdory úmrtí místopředsedy Charlieho Mungera v listopadu 2023.

Investor se následně ve svém proslovu stočil k umělé inteligenci:

Nevím nic o AI, ale to neznamená, že popírám její existenci nebo důležitost nebo něco podobného. […] Chci říct, že podvody byly vždy součástí americké scény, ale tohle [AI] by mě přimělo k účasti, kdybych měl zájem investovat do scammingu. Bude to růstový průmysl všech dob.

Miliardář dodal, že umělá inteligence má potenciál i pro dobré věci, ale na základě své zkušenosti vidí hodně problémů a bojí jejích potenciálních dopadů.

Vypustili jsme džina z láhve, když jsme vyvinuli jaderné zbraně, řekl Buffett a dodal: AI je trochu podobná – je částečně mimo láhev.

Navzdory jednostrannému a kontroverznímu výroku, který má tendenci přitahovat pozornost, miliardář sdělil všem, koho by to zajímalo, že AI „má obrovský potenciál pro dobro a obrovský potenciál pro napáchání škody,”

A já prostě nevím, jak to dopadne, dodal Buffett.

Další:

Hlavní kryptoměna Bitcoin (BTC) právě dosáhla 1 miliardy transakcí po 15 letech svého nepřetržitého provozu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *