Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoburza Coinbase v 1. čtvrtletí vydělala 1,2 miliardy dolarů! Za 3 měsíce tak překonala celý zisk z roku 2023

Zisky Coinbase v prvním kvartálu překonaly výsledky za celý rok 2023 díky pozitivním tržním podmínkám. Navíc byly z nezanedbatelné části podpořeny novými bitcoinovými ETF.

Kryptoburza Coinbase ohlásila výsledky za první čtvrtletí roku 2024. Burza za dané období vykázala celkové příjmy 1,6 miliardy USD a čistý příjem 1,2 miliardy USD, čímž dosáhla 1 miliardy USD v tzv. upraveném EBITDA – který měří zisk společnosti před úroky, daněmi, odpisy a amortizací.

Upravená EBITDA kryptoburzy v roce 2023 přitom činila 977,5 milionu dolarů, tedy méně, než nyní jen za první kvartál tohoto roku. Vzrostly také závazky společnosti, a to z 200,7 milionu USD v prvním čtvrtletí roku 2023 na 339,9 milionu USD v roce 2024.

Výnosy ze spotřebitelských transakcí přesáhly 935 milionů USD a mezikvartálně vzrostly o 99 %, což koreluje se srovnatelným nárůstem objemu obchodování.

Institucionální transakce na platformě se během čtvrtletí rovněž zvýšily a vygenerovaly tržby ve výši 85 milionů USD, což představuje mezičtvrtletní nárůst o 133 %. Coinbase k tomu uvádí:

Naše institucionální platforma Coinbase Prime dosáhla v prvním čtvrtletí historického maxima v objemu obchodů a počtu aktivních klientů. […]

Bitcoinové ETF – v kombinaci se silnými tržními podmínkami v 1. čtvrtletí – odemkly setrvačník zapojení zákazníků napříč touto robustnější sadou produktů. Ve skutečnosti se téměř 40 % institucionálních klientů v prvním čtvrtletí zabývalo alespoň 3 produkty.

Coinbase poskytuje správu aktiv pro osm z 11 nově spuštěných amerických spotových bitcoinových fondů. Aktiva pod správou Coinbase ke konci čtvrtletí činila 171 miliard dolarů.

Další:

Bitcoin (BTC) zaznamenal nový rekord v počtu transakcí: 1,6 milionu potvrzených on-chain plateb za jediný den

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *