Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin (BTC) zaznamenal nový rekord v počtu transakcí: 1,6 milionu potvrzených on-chain plateb za jediný den

Bitcoinová síť zaznamenala 23. dubna nejvyšší počet potvrzených plateb. V dosažení nového rekordu hrálo důležitou roli spuštění nového typu bitcoinových tokenů – Rune.

Tři dny po vstupu do nového 4letého cyklu pravidelných halvingů (z 20. dubna) bitcoinová síť zpracovala přes 1,6 milionu unikátních transakcí mezi odesílatelem a příjemcem.

Data z Blockchain.com a Glassnode naznačují přímou korelaci mezi spuštěním bitcoinových Rune – alternativy k bitcoinovým Ordinals a protokolu BRC-20 na bitcoinovém blockchainu – a nárůstem denních bitcoinových transakcí.

Bitcoinové tokeny Rune, které vznikly v dubnu 2024, si kladou za cíl zjednodušit vytváření zastupitelných tokenů na bitcoinovém blockchainu a zmírnit problémy, kterými trpí jiné protokoly, jako jsou BRC-20. Navíc by měly být kompatibilní s platební vrstvou Lightning network.

Podle vývojářů je token představující unikátní digitální aktivum přiřazen k UTXO pomocí protokolové zprávy se specifickými detaily, jako je ID, výstupní index a množství, vše uložené ve výstupu OP_RETURN. Pro obchodování na UniSat, OKX či Magic Eden uživatelé potřebují kompatibilní peněženku, jako je XVerse a Magic Eden.

Také podle dat Dune Analytics se zdá být zřejmé, že tyto nové tokeny stojí za nárůstem celkového počtu transakcí v bitcoinové síti až na nový rekord. Dne 23. dubna představovaly 81,3 % všech bitcoinových transakcí.

Zatímco hype kolem runů od té doby silně ustupuje, pseudonymní výzkumník decentralizovaných financí (DeFi) Ignas hovoří o velké příležitosti:

Runestone, RSIC a PUPS již pumpují a slibují držitelům zářné nové airdropy tokenů Rune..

Ignas jedním dechem dodává, že stejně jako během šílenství okolo NFT, i v tomto případě by mohlo rychle dojít k ochladnutí trhu.

Další:

Krypto je na cestě k dosažení 1 miliardy uživatelů do konce roku 2025, říká on-chain analytik Willy Woo

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *