Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Debut bitcoinových a ethereových ETF v Hongkongu přilákal zlomek kapitálu oproti prvnímu dni fondů v USA

V Hongkongu se dnes začaly obchodovat spotové burzovně obchodované fondy (ETF) na Bitcoin a Ethereum. V den svého zalistování však zdaleka nedosahují úspěchu svých amerických protějšků, které lámaly rekordy.

Nové hongkongské ETF na bitcoiny (BTC) a ethery (ETH) dosáhly objemu obchodů 12 milionů dolarů za první den obchodování v úterý 30. dubna. Podle očekávání analytiků byl jejich debut vzhledem k velikosti místního trhu provázen zlomkem objemů zaznamenaných ve Spojených státech v lednu 2024.

Celkový objem obchodů šesti nových krypto ETF při závěrečném zvonu prvního dne v Hongkongu byl 87,58 milionů hongkongských dolarů (12 milionů dolarů). Toto číslo bledne ve srovnání s objemem obchodů s americkými spotovými bitcoinovými ETF za první den v hodnotě 4,6 miliardy dolarů.

Samson Mow, zakladatel JAN3, vyjádřil své přesvědčení, že tyto ETF navzdory relativně vlažnému zájmu v první den obchodování přinesou ovoce v dlouhodobém horizontu:

Bitcoinové ETF v HK budou velké. Možná ne v den 1 nebo 2, ale dlouhodobé důsledky jsou obrovské. V tuto chvíli opravdu není nic jiného, ​​do čeho by čínští investoři mohli vložit své peníze.

Objevuje se řada spekulací a zvěstí, že by Čína v budoucnu mohla všem obyvatelům a firmám umožnit nakupovat nové hongkongské kryptoměnové fondy.

Další:

Bitcoin představuje generační příležitost, říká kryptoměnový trader Inmortal s targetem 120 až 140 tisíc USD

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *