Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Američané kvůli regulátorům přicházejí o kryptoměnové peněženky! Phoenix a Wasabi opouštějí Spojené státy

Vývojáři bitcoinových peněženek Phoenix Wallet a Wasabi Wallet oznámili, že přestanou poskytovat služby americkým spotřebitelům. Američané si již podle vývojářů peněženku nestáhnou.

Podle výrobce Wasabi Wallet zkSNACKs nová opatření brání občanům a obyvatelům USA v návštěvě jejich webových stránek, stahování peněženky a používání souvisejících produktů a služeb, jako je rozhraní API (aplikační programovací rozhraní) a RPC (vzdálené volání procedur).

Společnost k tomu uvedla:

Blokování IP adres pro obyvatele USA je účinné na wasabiwallet.io, api.wasabiwallet.io a zksnacks.com. Pokud jste občanem Spojených států nebo rezidentem Spojených států, nemáte povoleno navštěvovat žádné výše uvedené stránky, stahovat Wasabi Wallet nebo používat funkci Wasabi Wallet coinjoin.

Také Phoenix Wallet oznámila, že její aplikace již nebude dostupná v USA. Z tamních obchodů aplikací zmizí do 3. května. Uživatelům doporučuje, aby si vybrali své prostředky.

Společnost ACINQ, která stojí za kryptoměnovou peněženkou Phoenix Wallet, k tomu uvedla, že poskytovatelé kryptopeněženek s vlastní úschovou čelí v USA regulačním problémům.

Tvůrci peněženek se obávají postihu poté, co se úřady v USA dopustily stíhání tvůrců aplikací. Minulý týden úřady zadržely spoluzakladatele Samourai Wallet Keonne Rodrigueze a Williama Lonergana Hilla za údajné provozování nelicencovaného obchodu s převodem peněz.

Začátkem tohoto měsíce pak americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zaslala společnosti Consensys, která stojí za peněženkou MetaMask, oznámení Wells, které naznačuje blížící se vynucovací opatření proti firmě.

Nedávná oznámení amerických úřadů vrhají pochybnost na to, zda by poskytovatelé peněženek s vlastní správou, poskytovatelé služeb Lightning nebo dokonce Lightning uzly mohly být považovány za podniky peněžních služeb a být jako takoví regulováni, uzavírá ACINQ obavy o odvětví.

Další:

Schyluje se k obřímu nákupu? Kryptovelryby převádějí 1,3 miliardy dolarů ve stablecoinu na Coinbase

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *