NEWS

Holandská banka kritizovala Bitcoin, nyní čelí obvinění z praní špinavých peněz

Sdílej

Holandská banka ABN Amro NV, která počátkem letošního roku kritizovala Bitcoin a rizika neregulovaných kryptoměn, se ocitla uprostřed velkého skandálu za praní špinavých peněz.

Banka hlásala rizika BTC a sama nyní čelí rozsáhlému skandálu

Státní zastupitelství Nizozemí odhaluje, že banka ABN AMRO čelí kontrole svých údajných nedostatků v dodržování předpisů. Nejde jen o údajné selhání banky při hlášení podezřelých transakcí a přiměřeného prověřování klientů. Banka je také sama vyšetřována podle holandských zákonů o praní špinavých peněz a financování terorismu. ABN AMRO, která je po nákladné výpomoci z peněz daňových poplatníků v 50% vlastnictví státu, tak čelí rozsáhlému skandálu a obvinění.

Její akcie v reakci na zprávu zaznamenaly nejvyšší propad od června 2016. ABN AMRO, která letos hovořila o nebezpeční kryptoměn a BTC, však údajně pouze na dodržování předpisů ztrojnásobila počet svých zaměstnanců. Situace ohrožuje závazek nizozemské vlády nakonec odprodat svůj 56% podíl v bance. Nejistotu akcionářů jen dále zvýšilo oznámení generálního ředitele Keesem van Dijkhuizenema, který odejde, jakmile skončí jeho funkční období v dubnu 2020.

A nejedná se zdaleka o jediný podobný skandál. Šéf Danske Bank v Estonsku byl nalezen mrtev začátkem tohoto týdne. Byl vyslýchán jako svědek v kauze, která se také týkala praní špinavých peněz. Jen den před provalením skandálu ABN AMRO

německá policie udělala razii na Deutsche Bank AG, ze stejných důvodů. A mohli bychom pokračovat, podobných skandálů bank je totiž opravdu hodně. To působí trochu komicky v kontextu častých (nejen) verbálních útoků na uživatele kryptoměn pod záminkou praní špinavých peněz a podobně.

Vzpomeňme třeba na amerického ministra financí Stevena Mnuchina, který prohlásil, že dolar se na praní špinavých peněz nepoužívá, zatímco na Bitcoin, Libru od Facebooku a jiné kryptoměny je třeba se zaměřit, představují totiž „hrozbu.” Jeho slova pak vyvrátil výzkum společnosti Messari. Celníci v červenci zabavili loď vlastněnou společností JPMorgan, byla nacpaná jednou z největších kokainových zásilek v historii. Indická centrální banka minulý měsíc stanula u soudu, zakázala totiž neoprávněně všem regulovaným subjektům, jako jsou banky a finanční instituce, poskytovat služby komukoli, kdo má něco společného s kryptoměnami.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE
Leave a Comment

Nejnovější články

Podle Světového ekonomického fóra se 98 % centrálních bank po celém světě připravuje na spuštění CBDC

Schyluje se pomalu ke konci fyzické hotovosti, jak ji znáte? Ze všech stran se ozývá…

24. 4. 2024

Bug Bounty se kryptoměně Cosmos vyplácí, oprava kritické chyby IBC ušetřila ztráty za 3 miliardy korun

Vývojáři Cosmos (ATOM) opravili „kritickou“ bezpečnostní chybu ve svém protokolu Inter-Blockchain Communication (IBC), která mohla…

24. 4. 2024

Newyorská burza (NYSE) zvažuje 24hodinové obchodování, inspiraci našla na nonstop trhu s kryptoměnami

Zdá se, že nonstop obchodování na kryptoburzách nezůstalo bez povšimnutí tradičních burz, jako je NYSE.…

24. 4. 2024

Predikce ceny Solana: SOL vzrostl nad 150 USD, je na obzoru nové ATH?

SOL v posledních 24 hodinách zaznamenal mírný pokles poté, co se dostal opět nad úroveň…

24. 4. 2024

Blockchain Association a skupina kryptoaktivistů žalují Komisi pro cenné papíry a burzy Spojených států

Blockchain Association a skupina kryptoaktivistů se sídlem v Texasu žalují SEC kvůli jejímu kontroverznímu pravidlu…

23. 4. 2024

Memecoinová mánie přivede „tisíce a tisíce” lidí do ekosystému blockchainu Base, říká jeho tvůrce Jesse Pollak

Meme pomáhá při přijetí sítě 2. vrstvy Base, za kterou stojí Coinbase. Její tvůrce Jesse…

23. 4. 2024
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz

This website uses cookies.

Read More