Podle zarážejících dat společnosti CryptoQuant je Čína i po zákazu těžby kryptoměn v zemi dominantní světovou těžařskou velmocí, ve které se stále nachází více než polovina výpočetního výkonu v rámci těžby Bitcoinu.
Analytici CryptoQuant překvapili část veřejnosti tvrzením, že převážná část těžby BTC nadále probíhá v Číně.
Ki Young Ju, zakladatel a generální ředitel společnosti, říká, že těžební síť je stále kontrolována čínskými těžebními pooly, pomalu však země svou dominanci ztrácí i díky americkým těžařským firmám.
Uvedl:
Čínské těžební pooly provozují 55 % sítě, zatímco americké pooly spravují 40 %. Americké pooly se primárně starají o institucionální těžaře v Americe, zatímco čínské pooly podporují relativně menší těžaře v Asii.
V Číně došlo ke všeobecnému zákazu těžby a obchodování s kryptoměnami včetně Bitcoinu, který vstoupil v platnost v roce 2021. V zemi by tak teoreticky neměly fungovat žádné kryptoměnové burzy či směnárny a nemělo by se zde těžit BTC.
Podle zjištění analytiků si však s technologickým pokrokem a decentralizovanou povahou kryptoměn uživatelé našli způsoby, jak se dostat na kryptotrh.
Zajímavostí je, že 14. července CEO Galaxy Digital Mike Novogratz uvedl, že slyšel zvěsti naznačující, že Čína pravděpodobně zruší zákaz Bitcoinu do konce roku 2024.
Navrhovaná revidovaná pravidla proti praní peněz naopak svým zpřísněním naznačují, že by země mohla naopak ještě přitvrdit, ať už ve snaze zbavit konkurence svou CBDC či potlačit svobodné platby online bez účasti třetích stran.
Donate
Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.
Disclaimer
Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!